iPhone 6 - koncept

Być może właśnie tak będzie wyglądał nowy iPhone 6. Lepszy aparat, większa matryca, doskonalsze rozwiązania jeśli chodzi o obiektyw….zobaczymy co przyniesie przyszłość. 5tka niestety mnie rozczarowała, mam nadzieje że nowa 6tka przyniesie nie tylko jakościowo lepszy produkt ale i daleko idące nowe rozwiązania sprzętowo-programowe.

iPhone 5 i jego jakość

Czas na zmianę - pomyślałem - i zamówiłem IP5 bezpośrednio z Apple Store. Okres oczekiwania 4-5 tygodni - uff - nigdy na telefon tak długo nie kazano mi czekać ale cóż zrobić….poczekałem. Słuchawka dotarła do mnie pod koniec października. Rozpakowałem pudełko (tak powinno się pakować każdy sprzęt), chwyciłem Piątkę w rękę i pierwsze wrażenia…lekki, świetnie wykonany, fantastyczny wyświetlacz no i co najważniejsze bardzo dobra jakość fotek z wbudowanego aparatu. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie jedna rzecz, dla mnie i pewnie dla wielu bardzo ważna: aparat nie znajduje wi-fi… Spokojnie to pewnie jakis przejściowy problem - pomyślałem. Rozpocząłem poszukiwania w sieci: “iPhone 5 problemy z wi-fi” i znalazłem …..dziesiątki postów zawiedzionych jakością i niedopracowanym softem użytkowników IP5 (nawet najnowsza aktualizacja 6.01 nie zlikwidowała tego buga). Znalazłem kilka podpowiedzi co należy zrobić, co zmienić, wgrać ale żadna nie rozwiązywała mojego problemu. To jakiś koszmar, ten telefon nie kosztował 1 zl, oczekiwałem po nim 100% jakości i bezawaryjności!! Zrezygnowany po zawalonej nocy podszedłem do routera (którego ustawienia zmieniałem zdalnie kilkukrotnie, łącznie z updatem itp) i jest!!! mam zasięg, pojawiło się wi-fi ….tak ale najdalej na 1,5 metra!! Wow co za porażka…telefon z założenia służący do łączenia się z siecią łapie wi-fi dopiero gdy “potknę się” o router. Nie znalazłem rozwiązania, nie jestem także tak cierpliwy jak niektórzy posiadacze IP5 liczący na załatanie tego błędu przez Apple…jestem użytkownikiem Jabłuszka od kilkunastu lat i być może dlatego moje rozczarowanie było tym większe iż do tej pory jakość produktów stała na wysokim poziomie….zapakowałem więc aluminiowego klocka do pudełka i wysłałem w drogę powrotną do sklepu. Wróciłem do sprawdzonej 4ki. Poczekam i poobserwuję…może się w przyszłości ponownie przekonam do zakupu 5tki gdy wszystko będzie działać jak należy ale teraz na pewno tego powtórnie nie zrobię…
IMG_1207

iPhone 5 vs DSLR vs Hasselblad

Fajne porównanie najnowszego produktu Apple iPhone5 do lustrzanki Nikona i Hasselblada.…takie niekonwencjonalne spojrzenie na te produkty …. warto doczekać końca :) choć początek też niczego sobie.

iPhone 4s WOWTrudno uwierzyć, że zdjęcia zostały wykonane iPhonem ale tak jest w rzeczywistości! Film jest świetny i jeśli myślisz o kamerze na wakacje to przypatrz się dobrze swojemu ajfonowi - potrafi wiele, potrafi zadziwić, potrafi zaskoczyć i wzbudzić wiele emocji.

Materiał nagrany na Phuket (Tajlandia), edycja w Final Cut Pro. Realizacja: Andrew Melikov.