Fotor prosta aplikacja fotograficzna

Fotor to prosta ale bardzo użyteczna aplikacja fotograficzna stworzona na platformę Windows Phone. Często szukamy bardzo rozbudowanych i skomplikowanych narzędzi, które wyglądają bardzo profesjonalnie ale wykorzystujemy je w zaledwie kilku procentach. Może lepiej znaleźć taką, która nie jest tak rozbudowana ale spełnia nasze oczekiwania? Korzystając z bardzo wielu aplikacji fotograficznych obecnie wybieram jedną (najczęściej jest to Camera+), przy czym wykorzystuję w niej 2-3 ulubione filtry. Posiadając jednak kilka ciekawych aplikacji a w nich ulubione filtry możemy obrabiać swoje fotografie osiągając często bardzo ciekawe efekty. Fotor to aplikacja wygodna w użytkowaniu i stabilna, na starcie mamy wybór: zrób zdjęcie lub edytuj istniejące z galerii.

wp_ss_20130420_0001 wp_ss_20130420_0002

Dysponujemy całkiem pokaźnym arsenałem narzędzi do szybkiej obróbki naszego zdjęcia. Dla osób pragnących szybko uzyskać efekt poprawy właśnie zrobionego zdjęcia istnieje przycisk 1-Tap Enhance. Sprawia, że zdjęcie wygląda ładniej :), może właściwsze słowo lepiej….poprawia tak na szybko automatycznie nasycenie, balans bieli oraz kontrast. Zdjęcie możemy także przyciąć lub wykorzystać do tego gotowe formatki. To co jest sercem aplikacji to 3 grupy filtrów: Classic, Lomo oraz B&W. Każda sekcja ma ich kilkanaście, gdzie niezależnie od automatycznych ustawień mamy także możliwość ingerencji i manualnej zmiany ustawień. Mimo, że wiele aplikacji ma podobne rozwiązania podoba mi się jej prostota i szybkość działania, aplikacja jest tym do czego została stworzona.

wp_ss_20130420_0003 wp_ss_20130420_0004

Vietnam

Vietnam zaskakuje bogactwem krajobrazów i wspaniałą architekturą. Kraj, który kojarzył się z przygodami John’a Rambo i James’a Braddock’a stał się mekką turystyczną. Mimo, że oficjalnie to kraj socjalistyczny to jednak gospodarka rynkowa wzięła górę - na każdym kroku można tego doświadczyć, doświadczyć też można jaki wpływ na Vietnamczyków mieli/mają Francuzi i Amerykanie. To fajny kraj, szczególnie gdy dolot do niego trwa kilkanaście godzin i musisz ścierpieć “przemiłe” stewardesy Aerofłotu. Inne linie niestety nie latają do Hanoi. Kiedy jednak już jesteś na miejscu a …to inna historia - temperatura coś ponad 30 stopni i wilgotność bliska 95%…miło, ciepło i wilgotno, zupełny brak owadów. Ktoś musiał się poświęcić i je wszamał. Generalnie w Vietnamie nie ma rzeczy, która się rusza a której by nie można było wszamać…lokalesi jedzą wszystko przygotowując te miłe oku dania na ulicy. Ćwiartowanie żaby, kawałki mięsa zwisające z haków, zwierzęta jeszcze w futerkach dyndające u spodu dachu lub zapakowane do słoików przesympatycznie wyglądające węże, żmije … generalnie gady to normalka. Vietnamczycy przygotowują także te bardziej przyziemne dania a te są przepyszne…wspaniały ryż z dodatkiem mleka kokosowego, przeróżne sałatki i sajgonki…właściwie to może Ho Chi Minki.

POR_4542 - Version 2

Na turystów czekają urocze, gościnne wioski i duże miasta, które mimo kosmopolitycznego charakteru zachowały swój dawny urok. Poniżej ciekawie zabudowane kamieniczki, robią wrażenie :), szczególnie zwisające zwoje kabli…jak oni odłączają klienta od sieci?

IMG_0814 IMG_0821

To co rzuca się w oczy w Hanoi stolicy Vietnamu to ogromna ilość …. skuterów. Jest ich setki tysięcy. Ponoć Vietnam to największy importer skuterów. Można tu zobaczyć praktycznie każdego producenta, choć Vietnamczycy lubują się we włoskich Vespach i Piaggio oraz japońskich Hondach i Yamahach. Przy okazji jazdy na skuterach każdy mieszkaniec Hanoi ma całkiem fajnie poukładaną czuprynkę.

POR_4507 - Version 2

Na skuterze potrafi jechać cała rodzina…..

POR_5268 - Version 2

….lub towar na giełdę.

POR_5266 - Version 2

To również wspaniały środek lokomocji na wszelkie imprezy i wypady...

POR_4571 - Version 2

Vietnam to oczywiście nie tylko skutery ale i fascynujące miejsca….
Ha Long, zatoka wystających z wody wysepek

POR_4879 - Version 2

i rozmawiających przez komórki mnichów….

POR_4796 - Version 2

to super fajny kraj i warto go zobaczyć a tym czasem zapraszam do galerii
Vietnam…