DxO ONE profesjonalna lustrzanka w kieszeni

DxO postanowiło zminiaturyzować lustrzankę. To co powstało podłączyć do iPhone'a, wykorzystać system iOS oraz własne oprogramowanie by osiągnąć jakość zdjęć porównywalną z pochodzących z tradycyjnego aparatu przy zachowaniu kompaktowej wielkości sprzętu.
DxO ONE   Professional Quality Connected Camera for iPhone   www.dxo.com
By w pełni cieszyć się z rozwiązania DxO powinniśmy pobrać aplikację dedykowaną DxO ONE:
DxO ONE   3
Wykonując zdjęcia mamy do dyspozycji szereg ustawień manualnych:
DxO ONE   2
Potem obróbka dzięki załączonemu do pakietu oprogramowaniu: do zdjęć Elite Edition DxO OpticsPro a do filmów DXO FilmPack i możemy cieszyć się efektami swojej pracy.

Przykładowe zdjęcia robią świetne wrażenie:
Screeny Shot 06 Sep 2015 17.05.42
Na koniec cena za to cacko: 599 dolarów. Producent zaznacza jednak, że oprogramowanie dostępne jest w wersji limitowanej.
Na swojej stronie porównuje także ONE do aparatów tradycyjnych:
Screeny Shot 06 Sep 2015 16.59.14
Każdy sam zadecyduje czy warto inwestować prawie 600 dolarów w rozwiązanie DxO, na szczęście mamy wybór.

K-Tek dla iPhone'a

Osoby, które nie posiadają kamerek typu GoPro mogą pokusić się by ich smartfon zamienił się w maszynkę do kręcenia filmów akcji :). Firma K-Tek oferuje zarówno aluminiową obudowę jak i dedykowany monopod (tadpole) by iPhone mógł pewnie i bez drgań nagrywać filmy.

ktek_1ktek_2

Tadpole został zaprojektowany specjalnie dla ultra-małych kamer takich jak GoPro i iPhone, a dzięki zamontowanej głowicy można bardzo precyzyjnie pozycjonować kamerkę.
Więcej….

Galileo. iOS pod kontrolą.

Galileo to urządzenie, za pomocą którego można kontrolować iOS iPhone’a i iPod’a. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie iPada a Galileo zareaguje na nasz ruch zgodnie z naszymi oczekiwaniami. To super przydatne narzędzie dla fotografów, filmowców amatorów (wykorzystujących możliwości iPhone’a) oraz dla prowadzenia wideokonferencji. Proste i sprytne narzędzie. Ciekawe na jakie inne rozwiązania wpadną użytkownicy produktów apple?