Park Sołacki i Rusałka

P9120048

P9120122

P9120127

P9120126

Wyspa Edwarda

Zaniemyśl to miejscowość położona niedaleko Poznania, kilka kilometrów za Kórnikiem. Okolice są przepiękne a jedną z wielu atrakcji jest Wyspa Edwarda. Tradycja głosi, że wyspę tę usypał wojewoda poznański Stanisław Górka, chcąc swe skarby ukryć w bezpiecznym miejscu. Po przejściu w ręce Hr. Edwarda Raczyńskiego przybrała ona prawdziwie romantyczną postać. Ciekawa jest historia wyspy, której powierzchnia sięga 3 ha. Do historii weszła z końcem lipca 1331 r., kiedy w pobliżu ówczesnej wsi Niezamyśl doszło do bitwy z wojskiem krzyżackim. Polscy wojowie schronili się na wyspie a ona sama stała się jednym z punktów obrony czego dowodem są znalezione szkielety, pary ostróg, kilka pałaszy z których jeden jest ozdobiony krzyżem krzyżackim.
Wokół jeziora powstało w latach PRL-u wiele ośrodków wczasowych. Część została odnowiona, większość jednak wystawiono na niszczące działanie czasu. Nadal jednak są to miejsca urokliwe, warte odwiedzenia.
+IsYY1UQAAAAASUVORK5CYII=

Zaniemysl (2)

Zaniemysl (4)

Zaniemysl

Zaniemysl (7)

Zaniemysl (8)

Zaniemysl (9)

Zaniemysl (10)

Zaniemysl (11)

Hot summer

Maja_Zoja (2)

Maja_Zoja (1)

Maja_Zoja (3)

Maja_Zoja (5)

Maja_Zoja (6)

Late summer

ogrod (1)
ogrod (8)
ogrod (2)ogrod (13)
ogrod (6)
ogrod (9)

Lato w pełni

summerr_Collage

Sigma DP2s w akcji. Wiele dobrego można powiedzieć o tym aparacie, jednak nie nadaje się on do szybkich ujęć. Dzieci błyskawicznie uciekają z kadru a AF aparatu działa bardzo powoli. Jakościowo zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, tu przypuszczam nikt kto zna ten aparat nie będzie zawiedziony. Z powodzeniem zastąpi ciężką lustrzankę. Jest lekki choć wolę robić zdjęcia cięższymi aparatami. Lepiej mi się wówczas kadruje. W przypadku Sigmy denerwuje mnie ciężko pracujący i “skrzypiący” przy nastawianiu ostrości AF. To nie jest łatwy aparat. Rekompensuje wszystko jakością zdjęć.


summer_ch_Collage