Letnia Promocja Olympusa na obiektywy ZUIKO

Użytkownicy modeli OM-D i PEN, którzy zdecydują się poszerzyć swoją kolekcję obiektywów o jeden z wybranych, doskonałych obiektywów M.ZUIKO DIGITAL, mogą spodziewać się dodatkowego podziękowania ze strony Olympusa. Do 31 sierpnia każdy, kto kupi jeden z wybranych obiektywów M.ZUIKO DIGITAL Mikro Cztery Trzecie, otrzyma bonus w postaci zwrotu gotówki aż do 650 zł. Dla tych, którzy jeszcze nie weszli w świat OM-D, Olympus przygotował dodatkową nagrodę w postaci promocji na model OM-D E-M10. Lista obiektywów objętych promocją oraz jej szczegółowe warunki znajdują się na stronie promocji Letnia Oferta Olympus.

Użytkownicy, którzy chcą rozbudować swój system PEN lub OM-D, mają do wyboru cztery obiektywy M.ZUIKO:

• Obiektyw stałoogniskowy M.ZUIKO DIGITAL 45mm 1:1.8
134313_nbigmini_oly-45
• Ultraszeroki zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm 1:4.0-5.6
134314_nbigmini_oly-9
• Super teleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II
134315_nbigmini_oly-75
• Uniwersalny zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II
134316_nbigmini_oly-14
Warunki i zasady promocji dostępne są na tej samej stronie, na której użytkownicy mogą wysłać zgłoszenie do promocji. Znajduje się tam także lista produktów objętych promocją:www.olympus.eu/summerspecial.
Każdy aparat i obiektyw Olympus może zostać objęty dodatkową, sześciomiesięczną gwarancją*, kiedy zostanie zarejestrowany na platformie MyOlympus:https://myolympus.olympus-consumer.com.
Specyfikacja produktów może ulec zmianie. Aktualna specyfikacja znajduje się na stronach:www.olympus-europa.com.

OMD-EM10 i nowa "stałka" 25mm od Olympusa

Nowy OMD-EM10 to supersmukły, lekki i wydajny aparat systemowy Olympusa, który celuje w mniej zasobne portfele fotografów co nie oznacza, że będzie on tani. Plasuje się między uznanymi: EM1 i EM5. W odróżnieniu od swoich braci posiada 3-osiową stabilizację obrazu i wbudowana lampę błyskową. Aparat jest także sprzedawany z nowym oprogramowaniem 2.0 dostępnym także dla pozostałych modeli OMD. Jedną z zalet nowego softu jest wprowadzenie ISO 100 - w menu widniejące jako ISO Low.

OMDEM10

Ponadto Olympus wprowadzi na rynek nowy stałoogniskowy obiektyw 25 mm F1.8. Na rynku ma być w sprzedaży od marca 2014 roku. Zapowiada się na świetny obiektyw w rozsądnej cenie, o ile jego jakość będzie porównywalna do np. 45 F1.8.
NC_F10_SLV_top_M2518_SLV-680x494

Olympus M.Zuiko Digital 12-50/3.5-6.3 EZ for Micro Four Thirds - pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenia z fotografowania obiektywem Olympus M.Zuiko Digital 12-50/3.5-6.3 EZ mam już za sobą…obiektyw jest świetnie wykonany, mały i lekki, przygotowany na każdą pogodę. Wg producenta jest na tyle zabezpieczony by nim spokojnie móc fotografować nawet w deszczowe dni. Doskonale zatem pasuje do obudowy OMD-EM5 Olympusa. Doskonale pasuje ale nie optycznie…dla fotografów, którzy wymagają od szkła pełni swych możliwości i wykorzystania w 100% matrycy aparatu Zuiko Digital 12-50 nie jest najlepszym wyborem. Krótko pisząc jest mało ostry i mało plastyczny, oczywiście można przymykać przesłonę ale w praktyce to nic nie daje…nadal mydełko. Zrobiłem tym obiektywem kilkadziesiąt zdjęć i wszystkie były poniżej moich wymagań.

M&M

By być jednak uczciwym można nim zrobić dobre zdjęcie, dla wielu podróżujących fotografów może to być bardzo dobry wybór. Lekka budowa i bardzo funkcjonalny zakres ogniskowych 12-50 może być bardzo przydatnym narzędziem tam gdzie decyduje o wyborze sprzętu jego waga i uniwersalność. Osobiście nie przekonam się do tego obiektywu - zdecydowanie bardziej odpowiadają mi obiektywy stałoogniskowe. Wkrótce mam nadzieję, będę mógł więcej napisać właśnie o “stałkach” i ich współpracy z OMD-EM5. Przy okazji postaram się także opisać moje wrażenia z użytkowania tego aparatu, który pod każdym względem jest doskonały i do tego pięknie wykonany.


olympus_omd_em5_3olympus_omd_em5