Morning star

Przy dość słabym oświetleniu mimo, że porannym ale deszczowym 20tka Panasonica spisała się znakomicie. Przy ISO800 EM5 wykonał czyste i ostre zdjęcie. Generalnie do tej wartości ISO aparat wykonuje bardzo dobrej jakości fotografie, więcej nie podnoszę gdyż wbudowana w korpus stabilizacja działa wyśmienicie. Poniżej przykład zdjęcia ze wspomnianą wartością ISO.

Maja_morning (1)

To co jest bardzo przydatne w warunkach skąpego oświetlenia to możliwość robienia ostrych fotografii już przy przesłonie F1.7. Obiektyw Panasonica to jedna z bardziej udanych konstrukcji dla systemu m3/4. Niestety to co możne rozczarować to wolne działanie autofokusa lub jego błądzenie i “zawieszenie” się. To ostatnie polega na tym, że ustawiony na określoną wartość przesłony dziwnym trafem nie potrafi zmienić ogniskowej na bliżej znajdujący się obiekt - zastyga. Należy go wówczas skierować na inny punkt i powtórnie spróbować ostrzyć, autofokus zaczyna wówczas działać poprawnie. Można wrócić do interesującego nas obiektu. To trochę denerwujące i ciekawy jestem czy nowa wersja tego obiektywu pozbawiona jest tej wady. Prawdopodobnie dzieje się to wyłącznie z korpusem Olympusa OMD-EM5.
Maja_morning_k

Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 ASPH

Przyszła kolej na szybkie wypróbowanie Panasonica o świetle f/1.7. Obiektyw typu pancake, jasny i lekki. Autofokus trochę wolniejszy niż w przypadku 45tki Olympusa, lekko błądzi. Jakość fotek bardzo dobra. Oto przykłady.

Stach

Maja

Maja i Stach_2