Graffiti


faces

elefant

Motor Show 2015

Największe Targi Motoryzacyjne w Polsce to prawdziwe święto miłośników motoryzacji. W tym roku Motor Show to 50k m2 ekspozycji, 200 wystawców, 12 pawilonów i 4 salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i truck. Targi odwiedzi ponad 100k zwiedzających. Motor Show to przede wszystkim premiery samochodowe, to także fantastyczna sposobność aby zobaczyć auta, których na ulicy nigdy by się nie ujrzało, chyba że na wakacjach w Dubaju. Warto spojrzeć na pietyzm i dbałość o szczegóły z jakim wykonano auta za trochę więcej niż 100k zł :).
am (1)
amg (1)
bmw (1)
bmw
jag (3)
 jag
jag (4)
maclaren
maserati (1)
maybach (2)
Rekonstrukcja "Bitwy o Poznań" 70 lat później

Ponad 200 wykonawców stawiło się na poznańskiej Cytadeli by odtworzyć przebieg bitwy o Poznań. Niemcy dostali łupnia, żołnierze radzieccy wraz z udziałem cywilnych poznaniaków zdobyli twierdzę. Było sporo wybuchów, dymu i trajkotu broni palnej. Obejrzeć przedstawienie przyszło bardzo wielu Poznaniaków, nie było dosłownie gdzie wcisnąć szpilki. Przedstawienia nie oceniam, spodziewałem się więcej zobaczyć ale pewnie na tyle starczyło funduszy.
cyt
cytadela (1)
cytadela (3)
cytadela (5)
cytadela (6)
cytadela (7)
cytadela (8)
cytadela (9)
cytadela (10)
cytadela (12)
cytadela (13)
cytadela (14)

W rekonstrukcji wzięły udział: Poznaniacy - członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Green Light", żołnierze Armii Czerwonej - rekonstruktorzy z Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcyjnej, SHF "Przedmieście Piła", Poznaniacy z GRH Frontowiec, GRH Poland z Bydgoszczy oraz Wielkopolskie Towarzystwo Techniki Militarnej (również jako Wermaht). Żołnierzy Waffen -SS zagrali członkowie GRH "Rhein" a Wermahtu działacze Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych z Częstochowy. Volkssturmistów zagrała GRH Reichshof 1944 z Rzeszowa.

Olimpia

Stadion lekkoatletyczny na Golęcinie tuż przy jeziorze Rusałka został zbudowany w 1956 roku. Zmodernizowany w 1997, posiada zegar i tablicę świetlną oraz trybuny. Stan: od modernizacji zapuszczony. Stadion ulokowany jest w przepięknym miejscu Poznania, odwiedzanym przez Poznaniaków - rodzinnie. Sama bieżnia nadal służy zarówno trenującej tam młodzieży jak i rozgrywanym mityngom lekkoatletycznym. Trochę minimalistycznych fotek z tego jakże klimatycznego obiektu:
Olimpia
Olimpia (2)
Olimpia (3)
Olimpia (4)
Olimpia (5)
Olimpia (7)
Olimpia (9)
Tuż obok funkcjonuje dawne boisko piłkarskie i tor żużlowy. Od czasu do czasu ktoś jeszcze się tam pojawia.
Golecin (1)
Golecin
Golecin (2)
Golecin (3)

Graffiti

graffiti (4)
graffiti (5)
graffiti_Collage
graffiti (2)

Stadionowe tematy cd.

Stadion_minimal_Collage

Mundial inaczej...

Stadion
Stadion (1)
Stadion (2)
Stadion (3)
Stadion (4)
Stadion (7)
Stadion (8)
Stadion (9)

Majówka

Była chłodna ale ciekawa...spędzona na Woli w Poznaniu.
Majowka W_Collage
Majowka M_Collage
Ciekawe było nie tylko umundurowanie ale i zgromadzony na Woli sprzęt wojskowy.
Majowka N_Collage
...sprzęt nadawczo- odbiorczy...
Majowka Na_Collage
...narzędzia codziennego użytku wykorzystywane na froncie lub w koszarach...
Majowka G_Collage

Browar

browarbrowar2
browar1

Rynek

Rynek _CollageRynek (owoce)_Collage

Ostrów Tumski

Teren Ostrowa Tumskiego jest najstarszą i jedną z najcenniejszych historycznie części Poznania. To miejsce było kiedyś pierwszą siedzibą władców Polski, Mieszko I zbudował tu swoje palatium, tu również odbył się najprawdopodobniej chrzest Polski w 966 roku. Na tym terenie powstała także pierwsza katedra chrześcijańska. Z przeprowadzonych w 2009 roku badań wynika niestety, że tylko 17% indywidualnych turystów z Polski i 1/3 zagranicznych zwiedzających Poznań odwiedziła Ostrów Tumski. Prawdopodobnie nie wiedzą bądź nie mają świadomości, że warto zwiedzić katedrę i zobaczyć gdzie pochowano pierwszych władców Polski. W podziemiach spoczywa trzech królów i pięciu książąt najstarszej polskiej dynastii. Sama okolica jest ciekawa choć budynki mieszkalne w katastrofalnym stanie, okolice samej katedry są zaś bardzo zadbane.
Poznan5
Poznan3Poznan2
Poznan1

Maja w Parku

wiosna1wiosna2

Tuż po ...Nowym Roku

S 006
S 010
S 009
S 011
Olympus OMD-EM5

Spacer po Poznaniu

POZ 004
POZ 003
POZ 005
POZ 006
POZ 010
POZ 011
POZ 012
POZ 014
POZ 015
POZ 016
POZ 017

Olympus OMD-EM5, Panasonic 20mm F1,7

Poznań

Poznań tym razem na kolorowo w dzień pochmurny i deszczowy. Krótka wędrówka po Starym Rynku, wśród starych kamienic, brukowanymi ulicami….Zdjęcia zrobione Olympusem OMD EM5 i obiektywem 45mm F1.8.
PO3
PO10k
PO4
PO13
PO14