Baza wiedzy

Faktoring pełny – dlaczego warto go wybrać?

Główną korzyścią faktoringu pełnego jest przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez faktora. Dowiedz się więcej szczegółów o faktoringu pełnym w artykule.

10 sposobów na udane relacje biznesowe

Poznaj sposoby na udane relacje we współpracy biznesowej z partnerami.

Faktura uproszczona – czym jest?

Faktura uproszczona to jeden z kilku rodzajów faktur. Dowiedz się czym jest oraz z czego powinna się składać uproszczona faktura.

Skuteczny networking w budowaniu relacji biznesowych

Skuteczny networking pomaga w rozwoju biznesu. Sprawdzi się w codziennej pracy – w budowaniu relacji biznesowych czy pozyskiwaniu wiedzy i pracowników. Zapraszany do lektury artykułu o skutecznym networkingu.


Czym jest limit faktoringowy?

Czym jest limit faktoringowy – na jakiej podstawie przyznawana jest jego wysokość i jakie płyną z niego korzyści dla przedsiębiorcy?


Źródła finansowania przedsiębiorstw

Z jakich źródeł pozyskiwać finasowanie dla przedsiębiorstwa? Poznaj najpopularniejsze formy pozyskiwania funduszy dla firm.

Korzyści płynące z faktoringu

Faktoring staje się coraz popularniejszą formą wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw. Zobacz jakie są zalety korzystania z faktoringu.

Zakładanie działalności gospodarczej – jakie są koszty?

Planujesz otworzyć firmę, ale nie wiesz,ile kosztuje założenie działalności gospodarczej?

Ugoda z dłużnikiem – sposoby na jej zawarcie

: Sposoby na zawarcie ugody z dłużnikiem. Dlaczego warto i o czym należy pamiętać? Zapraszamy do lektury artykułów ze strony Bazy Wiedzy.

Koszt faktoringu

Korzystanie z usługi faktoringu niesie ze sobą określone opłaty. Zobacz, z jakimi kosztami faktoringu musisz się liczyć podczas korzystania z usługi

Co powinna zawierać faktura?

Prawidłowo wystawiona faktura – jak powinna wyglądać i co musi zawierać?

Umowa faktoringu

Na czym polega umowa faktoringu? Jak jest zawierana oraz kogo dotyczy? Jakie są główne założenia umowy faktoringu?

Cesja wierzytelności – czym jest?

Umowa cesji wierzytelności jest kluczowym aspektem związanym z umową faktoringową. Jest to nic innego jak przeniesienie uprawnień do wierzytelności z wierzyciela na nabywcę.

Czym jest finansowanie zakupów?

Przedsiębiorca mający zatory płatnicze zwykle, w pierwszej kolejności powinien postarać się o fundusze dla firmy poprzez sfinansowanie swojego łańcucha dostaw ponieważ to podstawa do prowadzenia zdrowego biznesu. 

Split Payment czyli mechanizm podzielonej płatności

Split Payment, czyli mechanizm podzielonej płatności, jest narzędziem do walki z wyłudzeniem podatku VAT i w Polsce przepisy dotyczące tego mechanizmu weszły w życie 1 lipca 2018 roku.

Finansowanie przedsiębiorstwa – rodzaje usług

Możliwości finansowania przedsiębiorstwa na rynku jest coraz więcej i mali i średni przedsiębiorcy mają szerszy wachlarz możliwości w operowaniu przepływem pieniądza w taki sposób, aby nie utracić płynności finansowej.

/doclib/Pozytywne-relacje-biznesowe--jak-je-tworzyc

Pozytywne relacje biznesowe – jak je tworzyć?

Długotrwała współpraca miedzy firmami i nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, a następnie utrzymywanie z nimi zdrowych relacji może być kluczowym czynnikiem w odniesieniu sukcesu na rynku.

Rodzaje faktoringu

Faktoring jest usługą finansową, która rozwiązuje problem odroczonych terminów płatności oraz zachowania płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Polega on na wykupieniu przez instytucję finansową (faktora) wierzytelności, które mają odroczony termin płatności.

Długie terminy płatności faktury – jak sobie z nimi poradzić?

Długie terminy płatności faktury to bolączka dla przedsiębiorcy, ponieważ pieniądze za wykonane usługi lub sprzedaż towarów są zamrożone nawet na kilka miesięcy, a można by je przeznaczyć na spłatę zobowiązań, nowe inwestycje, czy po prostu wydać pensje pracownikom.

Księgowanie faktoringu. Jak księgować faktoring różnego typu?

Faktoring jest coraz popularniejszą metodą finansowania przedsiębiorstw, ponieważ pozwala on w szybki sposób pozyskać środki finansowe i zachować płynność.  Jak jednak księgować faktoring i jaki ma wpływ na strukturę kapitałów? W dużej mierze jest to uzależnione od jego rodzaju.

accounting blur business 1028726

Czym różni się faktoring pełny (bez regresu) od niepełnego (z regresem)?

Wybierając faktoring warto  zwrócić uwagę na to jakie przedsiębiorca ma możliwości wyboru. Bardzo ważne jest poznanie różnić pomiędzy faktoringiem z regresem (faktoring niepełny) oraz bez regresu (faktoring pełny)

art cogs colorful 171198

Co to jest faktoring i na czym polega?

Faktoring jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw poszukujących szybkich źródeł finansowania – pieniądze za faktury Klient otrzymuje praktycznie od ręki, ponieważ Faktor płaci za fakturę w dniu, w którym jest przekazana przez Klienta.

pexels photo 1483938

Płynność finansowa przedsiębiorstwa – jak ją zwiększyć?

Zarządzanie przedsiębiorstwem nie powinno koncentrować się wyłącznie na zyskach. Istotną rolę odgrywa również płynność finansowa, której zachwianie może skutkować nawet ogłoszeniem upadłości. Prowadzisz firmę i nie chcesz dopuścić do takiego czarnego scenariusza? Poznaj sposoby, dzięki którym zachowasz płynność finansową.

brainstorming campaign collaborate 6224

Projektowanie usług – jak to robić?

Wprowadzenie  do  oferty  nowego produktu zawsze  budzi   wiele   emocji   i   obaw. Produkt   teoretycznie  mógłby  się  nie  sprzedać, sprzedaż   mogłaby  osiągnąć  niezadowalający   poziom,  a   poniesione   koszty  mogłyby  być   bolesne  dla  firmy.  Stąd  zadanie  stworzenia  nowego  produktu  jest   swego  rodzaju  wyzwaniem.

NAPISZ DO NAS

Brakuje tematów, które Cię interesują? Napisz do nas – postaramy się to zmienić :)


*) Pole obowiązkowe