Co to jest faktoring i na czym polega?

 

Duża część przedsiębiorców udziela swoim Kontrahentom wydłużonych terminów płatności za swoje usługi i produkty. W wielu przypadkach oczekiwanie na zapłatę faktur to 60, 90 a nawet 120 dni. Niestety, po realizacji dostawy lub usługi zamiast pieniędzy na koncie klient doświadcza opóźnień w płatnościach od swoich kontrahentów i często powoduje to zatory płatnicze.

 

 

→ Zastanawiasz się, jaki rodzaj faktoringu wybrać? Pobierz tabelę i sprawdź, co  bardziej Ci się opłaca!

 

Faktoring jest odpowiedzią na taki stan rzeczy – zapewnia finansowanie bieżącej działalności i poprawia płynność firmy. Dzięki faktoringowi, klient może w terminie lub przed terminem regulować swoje zobowiązania.

Definicja faktoringu mówi o tym, że jest to usługa świadczona przez Faktora, która polega na wykupie faktur od Klienta, który jest dostawcą towarów lub wykonawcą usług na rzecz swoich Kontrahentów.

 

 

Faktoring – jak działa?

Faktoring ma miejsce w momencie, kiedy klient przekazuje do Faktora wybrane przez siebie faktury przed terminem ich płatności. Faktor finansuje faktury Klienta, tj. wypłaca środki za faktury bezpośrednio na konto firmowe Klienta. Kontrahent jest zobowiązany dokonać płatności za fakturę na konto Faktora.

Faktoring jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw poszukujących szybkich źródeł finansowania – pieniądze za faktury Klient otrzymuje praktycznie od ręki, ponieważ Faktor płaci za fakturę w dniu, w którym jest przekazana przez Klienta.

Zastanawiasz się, jaki rodzaj faktoringu wybrać? Pobierz tabelę i sprawdź, co bardziej Ci się opłaca!

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj