Czym jest finansowanie zakupów?

 

Przedsiębiorca mający zatory płatnicze zwykle, w pierwszej kolejności powinien postarać się o fundusze dla firmy poprzez sfinansowanie swojego łańcucha dostaw ponieważ to podstawa do prowadzenia zdrowego biznesu. Mając zapewniony łańcuch towarów i usług u sprawdzonego dostawcy jesteśmy w stanie być bardziej konkurencyjni. Dlatego fundamentalną rzeczą w biznesie są dobre relacje z dostawcami. Co w takim razie można zrobić, jeśli brakuje nam gotówki na zapłatę za fakturę za zakupy w terminie i od tego zależą wynegocjowane przez nas rabaty czy opinia rzetelnego kontrahenta?

 

 

 

→ Sprostaj krótkim terminom płatności. Płać na czas,
zyskuj dodatkowe rabaty. Zapłacimy Twojemu dostawcy teraz, a Ty nam w ciągu 60
dni

 

 Mit kredytu obrotowego

Przedsiębiorcy mający problem z zapłatą za faktury w pierwszej kolejności myślą o kredycie obrotowym, ale czy na pewno jest to najlepsze wyjście z sytuacji? Na pewno krótkoterminowo, może to rozwiązać pewne problemy, jednak uzyskanie kredytu trwa długo. Należy przebić się przez stosy formalności oraz wymagane są dodatkowe zabezpieczenia.

 

Finansowanie zakupów jako alternatywa do kredytu obrotowego

Alternatywą tego rozwiązania, jest bardziej kompleksowy produkt faktoringu - finansowania zakupów, gdzie wystarczy przekazać faktury zakupowe Faktorii, a ona je sfinansuje. Ponadto przy finansowaniu zakupów, można otrzymać wydłużony termin płatności. Wcześniejsza zapłata za faktury u dostawcy może oznaczać możliwość otrzymania rabatów oraz szybsze wygenerowanie gotówki z tytułu dalszej sprzedaży towarów i usług. Finansowanie zakupów może posłużyć za taktykę sprzedażową, ponieważ mając tańszy towar (dzięki rabatom), można nawet w 100% zamortyzować koszty takiego produktu, co w długofalowej perspektywie pozwala wygenerować większe zyski.

 

Co najważniejsze, w przypadku finansowania zakupów, instytucja finansowa płaci za fakturę bezpośrednio dostawcy, w przeciwieństwie do kredytu, gdzie środki są wypłacane klientowi.

 

Korzyści z finansowania zakupów

Finansowanie zakupów to również bardzo szybki proces. Można przez niego przejść nie wychodząc z biura, w 100% online. Ponadto finansowanie zakupów nie wymaga żadnych zabezpieczeń, a limit przyznawany jest na podstawie wyciągów za ostatnie 6 miesięcy. Finansowanie zakupów pozwala na regulowanie zobowiązań na czas nie umniejszając wizerunkowi firmy oraz budowanie pozytywnych relacji biznesowych ze swoimi kontrahentami.

 

Jak skorzystać z finansowania zakupów?

Korzystając z usługi finansowania zakupów w Faktoria, potrzebne będą dane firmy, dowód osobisty i wyciąg z konta firmowego za ostatnie 6 miesięcy. Potrzebne będzie również wskazanie dostawców, których chcemy włączyć do usługi. Na podstawie wyciągu z konta zaproponujemy limit finansowy, w ramach którego będziemy opłacać faktury od wskazanych dostawców. Można to zrobić nie wychodząc z biura wypełniając wniosek online.


New call-to-action

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj