Faktoring dla e-commerce

Faktoring sprawdza się w wielu branżach, również w tej dotyczącej sprzedaży online. Zatory płatnicze w handlu elektronicznym pojawiają się bardzo często, przez co przedsiębiorstwa nie mogą się rozwijać i opłacać swoich zobowiązań w terminie. Jak faktoring może przywrócić utraconą płynność finansową?

faktoring dla e-commerce

 

→ Sprostaj krótkim terminom płatności. Płać na czas,
zyskuj dodatkowe rabaty. Zapłacimy Twojemu dostawcy teraz, a Ty nam w ciągu 60
dni

 

Branża e-commerce - czego dotyczy?

E-commerce to tak naprawdę handel elektroniczny, do którego zaliczamy w głównej mierze sklepy internetowe. Niektóre przedsiębiorstwa zaczynają swoją działalność od otwarcia sklepu internetowego, by jak najbardziej zminimalizować koszty utrzymania firmy. Prowadząc sklep stacjonarny, trzeba doliczyć rachunki za wynajem lokalu, prąd czy wodę. Dlatego tak wielu przedsiębiorców działających w handlu decyduje się na postawienie swoich pierwszych kroków online. Oczywiście koszty są wtedy znacznie mniejsze, ale zaprojektowanie własnego sklepu internetowego czy wykupienie gotowej platformy może sporo kosztować. W zależności od decyzji, będzie się to wiązało z kosztem od kilkudziesięciu złotych za najprostsze rozwiązania, do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za sklep stworzony „na miarę”.

Oprócz opłaty za stworzenie sklepu internetowego, dochodzą koszty związane z wyborem mechanizmów płatności i odpowiedniego operatora płatności internetowych. W niektórych przypadkach warto również przemyśleć zatrudnienie osoby, pracującej nad odpowiednim contentem na naszej stronie internetowej i działań w sieci, np. na Facebooku czy Instagramie. Istotne jest również zaopatrzenie sklepu, im większy wybór, tym większe szanse, że klient zajrzy na naszą stronę internetową i wybierze coś dla siebie.

Jak widać, startując z własnym sklepem internetowym, pojawia się sporo wydatków. By móc inwestować i rozwijać się, warto skorzystać z usług faktoringowych. Oprócz standardowego finansowania faktur klient otrzymuje pomoc w weryfikacji kontrahentów, windykacji czy planowania budżetu.

Faktoring zakupowy w Faktorii

W Faktorii oferujemy również faktoring zakupowy (odwrotny). Jest to usługa, w której przedsiębiorca wskazuje faktorowi podmioty zaopatrujące go w produkty czy usługi, które będą mogły korzystać z takiego finansowania działalności. W tym rodzaju faktoringu dostawcy otrzymują od faktora należne środki w momencie, gdy przedsiębiorca przedstawi mu fakturę i potwierdzi, że zostały wypełnione wszystkie warunki zamówienia. Następnie kwotę wykupu faktury wraz z odsetkami faktorant spłaca w określonym w umowie terminie firmie faktoringowej. Faktoring zakupowy pozwala przedsiębiorcy zamówić większą ilość produktów lub usług, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania firmy, nie płacąc za nie od razu.

W przypadku faktoringu odwrotnego faktorzy nie weryfikują dostawców, lecz skupiają się wyłącznie na przedsiębiorcy i jego sytuacji finansowej. Może się zdarzyć, że faktor poprosi faktoranta o dodatkowe zabezpieczenia w postaci weksla.

Sprawdź ofertę faktoringu na naszej stronie internetowej, wypełnij wniosek online, by otrzymać spersonalizowaną ofertę, przygotowaną przez specjalistów Faktorii.

New call-to-action

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj