Faktoring dla transportu

Faktoring w branży transportowej zyskuje coraz większą popularność. Wielu przedsiębiorców prowadzących firmy przewozowe boryka się z płynnością finansową, ze względu na wystawianie faktur z długim terminem płatności. By poradzić sobie z zatorami płatniczymi, właściciele firm wybierają bezpieczną opcję, jaką jest faktoring.

faktoring dla transportu

 

→ Skontaktuj się z naszym ekspertem i dowiedz się jak
faktoring może zadbać o Twoją płynność finansową?

 

Faktury z długim terminem płatności a bieżące wydatki

Faktury wystawiane z długim terminem płatności są bardzo często normą w wielu  przedsiębiorstwach. Kontrahenci wymagają od swoich dostawców nawet 60 dni na spłatę zobowiązań. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której właściciele firm nie mają środków finansowych na dalszy rozwój. Pieniądze zamrożone w fakturach blokują działania przedsiębiorców, a nawet mogą spowodować braki w budżecie przeznaczonym na wypłaty dla pracowników lub opłaty do Urzędu Skarbowego i ZUSu.

W firmach przewozowych istotne są bieżące wydatki, dotyczące przeglądu samochodów, zakupu paliwa czy wymiany opon. Bez zapewnienia tych podstawowych kwestii, przedsiębiorca nie będzie mógł przyjmować nowych zleceń. Płynność finansowa w branży transportowej jest niezwykle ważna, dlatego warto zdecydować się na faktoring, który z pewnością usprawni planowanie codziennych wydatków.

Faktoring – jak działa?

Faktoring zachodzi wtedy, gdy klient przekazuje faktorowi wszystkie faktury przed terminem płatności. Faktor wypłaca należne środki z faktur na konto klienta w ciągu kilkudziesięciu minut, dzięki czemu przedsiębiorca może od razu dysponować gotówką, która wcześniej była zamrożona w fakturach.

Usługi faktoringowe są dobrym wyborem dla firm szukających szybkich źródeł finansowania, które chcą się rozwijać, podejmować współpracę z dużą liczbą klientów. Co więcej, w branży transportowej oprócz faktoringu krajowego można skorzystać z faktoringu międzynarodowego, obejmującego również klientów spoza granic naszego kraju.

Faktoring międzynarodowy w transporcie

Wiele firm transportowych realizuje przewozy dla zagranicznych kontrahentów. Firmy faktoringowe oferują wtedy faktoring międzynarodowy, obejmujący finansowanie faktur oraz sprawdzanie kontrahenta. Wejście na rynek zagraniczny może być wyzwaniem dla właścicieli firm, chociażby ze względu na fakt, że w każdym kraju mogą obowiązywać inne zasady dotyczące terminów płatności. Dzięki usłudze faktoringu międzynarodowego ryzyko niewypłacalności kontrahenta jest bardzo małe. W przypadku, gdy ma dojść do finansowania sprzedaży z przejęciem ryzyka, faktor dokładnie weryfikuje wszystkich partnerów biznesowych klienta, by nie dopuścić do sytuacji braku zapłaty za fakturę.

Faktoring dla transportu w faktorii

Skorzystanie z usług faktoringowych jest niezwykle łatwe. Wystarczy, że założysz konto na naszej stronie internetowej, uzupełnisz dane oraz wprowadzisz do systemu kontrahentów, których faktury chciałbyś finansować. Specjaliści Faktorii przygotują dla Ciebie indywidualną ofertę, dostosowaną do potrzeb Twojej firmy. Usługi faktoringowe należą do szybkich źródeł finansowania, ponieważ pieniądze z faktur otrzymasz tego samego dnia na konto firmowe.

New call-to-action

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj