Faktoring pełny – dlaczego warto go wybrać?

 

Na rynku istnieje wiele usług, które wpierają finanse przedsiębiorców. Banki i inne instytucje finansowe oferują zróżnicowany katalog dostępnych form finansowania od limitu w rachunku i na karcie poprzez produkty wspierające handel po kredyty inwestycyjne. Jednym z produktów, które pomagają w efektywnym zarządzaniu finansami firmy jest faktoring pełny, inaczej faktoring bez regresu. Czym się charakteryzuje ten rodzaj faktoringu oraz jakie korzyści może przynieść przedsiębiorstwu?

 

 

 

Czym jest faktoring pełny?

Faktoring pełny, innymi słowy, faktoring z przejęciem ryzyka to usługa, w ramach której oprócz finansowania należności od kontrahentów, firma ma zapewnioną ochronę na wypadek braku zapłaty ze strony odbiorcy. Faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności kontrahentów, którzy są objęci umową. Ochrona jest możliwa dzięki ubezpieczeniu należności zarówno przez faktora jak i skorzystania z polisy ubezpieczeniowej zawartej między przedsiębiorcą a ubezpieczycielem.

 

Faktoring pełny – korzyści dla firm

Istnieje wiele korzyści wynikających ze skorzystania z faktoringu bez regresu. Przede wszystkim dzięki finansowaniu faktur z odroczonym terminem, za pomocą faktoringu z przejęciem ryzyka, firma otrzyma należne środki od razu. Tym sposobem, uniknie zatorów płatniczych, a w konsekwencji ryzyka utraty płynności finansowej. Otrzymane finasowanie przedsiębiorca może wykorzystać bieżące wydatki, dodatkowe inwestycje, które przełożą się na rozwój działalności.

 

Co więcej, jeśli kontrahent nie zapłaci za daną fakturę, faktor nie wróci do firmy z regresem. Dzięki usłudze przejęcia ryzyka, przedsiębiorca nie musi się martwić o opóźnienia w płatnościach od kontrahentów. Instytucja finansowa wypłaca faktorantowi zaliczkę za fakturę, a ewentualne czynności związane z upominaniem kontrahenta, a często również windykacją należności, przejmuje na siebie.

 

Usługa przejęcia ryzyka w faktoringu bez regresu, jest dobrym rozwiązaniem, także ze względu na pomoc w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. Dzięki finansowaniu faktury przed terminem płatności, firma jest w stanie kontrolować swoje rozliczenia. Wpływy za faktury są ewidencjonowane na bieżąco, w związku z tym, łatwiej jest zaplanować wydatki i ponosić koszty za zobowiązania. Przedsiębiorca jest w stanie zarządzać efektywnie swoimi finansami, kontrolując koszty i planując wydatki na dodatkowe inwestycje.

 

Ogromną korzyścią dla przedsiębiorcy, która płynie z faktoringu pełnego, jest wolna głowa. Zarządzający firmą, ma finanse pod kontrolą, nie musi się obawiać o utratę płynności finansowej firmy, która swoje zobowiązania jest w stanie regulować terminowo. Dzięki temu, ma więcej czasu dla siebie i swoich bliskich. Może realizować swoje prywatne cele, spełniać marzenia, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

Dowiedz się więcej o różnych rodzajach faktoringu oraz o innych źródłach finansowania przedsiębiorstw.


Zostaw swoje dane - oddzwonimy

Zamów kontakt

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj