Korzyści płynące z faktoringu

Faktoring stał się usługą coraz częściej wybieraną przez przedsiębiorców, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Jest wiele przyczyn tego trendu. Podstawowymi zaletami faktoringu jest  bezpieczeństwo transakcji i pewność zachowania płynności finansowej, które mają ogromne znaczenie. Co jeszcze powoduje, że faktoring na dobre zagościł na polskim rynku finansowym?

 

 

Faktoring – wpływ na finanse firmy

Podstawowym filarem zdrowych finansów przedsiębiorstwa jest zachowanie płynności finansowej. Wiele firm oczekując na płatności od kontrahentów, zmaga się z zatorami płatniczymi. Korzyścią faktoringu jest natychmiastowe finansowanie, które spełnia potrzeby firmy i zapewnia przedsiębiorcom dostęp do gotówki, bez zbędnych przestojów. Dzięki temu firma może się skupić na aktualnej działalności i planowaniu przyszłych inwestycji, bez obawy o brak środków na bieżące wydatki. Faktura przekazana do instytucji faktoringowej zostaje terminowo sfinansowana.

 

Pewność i gwarancja otrzymania środków w terminie, wpływa na bezpieczeństwo przedsiębiorstwa. I nie mówimy tu tylko o bezpieczeństwie płynności finansowej. Do zalet faktoringu pełnego zalicza się fakt, że chroni on firmy przed opóźnieniami w płatnościach faktur, ale przede wszystkim przed najgorszym scenariuszem jakim jest brak wpływu wynagrodzenia za dostarczenie towarów i usług. Dzięki finansowaniu faktur z przejęciem ryzyka, przedsiębiorca nie musi martwić się o niewypłacalność kontrahentów. Jego transakcje są zabezpieczone i posiadają gwarancję spłaty.

 

Kolejną korzyścią faktoringu jest to, że pozwala zachować płynność finansową. Dzięki płynności firma nie zalega z opłatami, płaci swoim dostawcom na czas, terminowo realizuje zlecenia. Faktoring pomaga budować wizerunek solidnej firmy i rzetelnego partnera w biznesie. Twoja firma jest firmą, z którą inni chętnie współpracują.

 

Faktoring sposobem na efektywne zarządzanie

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Faktoring często pełni rolę alternatywnego źródła finansowania. Poprzez terminową wypłatę środków umożliwia zwiększenie sprzedaży, a w konsekwencji wyższe obroty. Uwolnione fundusze można przeznaczyć na zwiększenie produkcji, dodatkowe zakupy, realizację nowych zleceń, inwestycje, a wszystko to w przyszłości przyniesie zwrot w postaci rozwoju firmy.

 

Przedsiębiorcy często tracą czas na ponaglanie kontrahentów zalegających z płatnościami, szukanie dodatkowego finansowania w postaci kredytu czy windykację należności. Poprzez skorzystanie z usługi faktoringu problemy, z którymi borykają się firmy zostaną rozwiązane. Przedsiębiorcy oszczędzają swój cenny czas a ich biznes i finanse są pod opieką. Przeczytaj również artykuł o długich terminach płatności za faktury i jak sobie z nimi poradzić.

 

Korzyściami faktoringu dla przedsiębiorstwa są przede wszystkim spokój i możliwość skupienia się na przyszłych działaniach. Dzięki zabezpieczeniu należności przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju firmy i wzmacnianiu relacji biznesowych. Mają szansę i czas na pielęgnowanie swoich kontaktów biznesowych, pogłębianie wiedzy, rozwój, inwestowanie w nowoczesne rozwiązania. Decyzja o skorzystaniu z faktoringu jest otwarciem się na nowe możliwości, odkryciem unikalnych rozwiązań i okazją na rozwój, który zaowocuje na lata.

Podobne porady

Split Payment czyli mechanizm podzielonej płatności

Split Payment, czyli mechanizm podzielonej płatności, jest narzędziem do walki z wyłudzeniem podatku VAT i w Polsce przepisy dotyczące tego mechanizmu weszły w życie 1 lipca 2018 roku.

Ugoda z dłużnikiem – sposoby na jej zawarcie

Sposoby na zawarcie ugody z dłużnikiem. Dlaczego warto i o czym należy pamiętać? Zapraszamy do lektury artykułów ze strony Bazy Wiedzy.

Czym różni się faktoring pełny (bez regresu) od niepełnego (z regresem)?

Wybierając faktoring warto  zwrócić uwagę na to jakie przedsiębiorca ma możliwości wyboru.

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt