Pozytywne relacje biznesowe – jak je tworzyć?

 

 

Długotrwała współpraca miedzy firmami i nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, a następnie utrzymywanie z nimi zdrowych relacji może być kluczowym czynnikiem w odniesieniu sukcesu na rynku. Jak zatem tworzyć takie relacje biznesowe i co wziąć pod uwagę?

 

 

→ Pobierz bezpłatnego e-booka i sprawdź, jak budować silną relację biznesową, stosując faktoring

 

Kontakt to podstawa

W dzisiejszych czasach, komunikacja odbywa się poprzez różnorodne narzędzia typu komunikator, czy email. Oczywiście jest to skuteczny sposób komunikacji, jednak nie buduje on relacji biznesowej, a wyczytana wiadomość może mieć inną interpretację, niż ta wypowiedziana. Nic nie zastąpi naturalnej rozmowy, najlepiej twarzą w twarz. Przy kontaktach biznesowych warto wypracować sobie model, w którym regularnie spotykamy się z naszymi partnerami biznesowymi, niekoniecznie w momencie, gdy czegoś potrzebujemy, ale również bez okazji, żeby dowiedzieć się „co słychać w biznesie”. Dając swobodę wypowiedzi, nasz partner biznesowy może się coraz bardziej otwierać i dzięki temu stale będziemy skracać dystans oraz zaczniemy budować zaufanie. Ponadto, dzięki takim rozmowom bliżej poznamy punkt widzenia naszego partnera biznesowego i jego motywy podejmowanych decyzji co również ułatwi prowadzenie współpracy.

 

Rekomendacje

Podczas budowania relacji biznesowych, zasada zaufania powinna działać w dwie strony, dlatego warto zawsze rekomendować swoich sprawdzonych partnerów biznesowych jeśli mamy ku temu okazję. Jeśli wiemy, że nasz kontrahent, jest w stanie pomóc komuś innemu – polećmy go. Wszyscy wiemy, że rekomendacja jest bardzo silną formą marketingu i dobre słowo znaczy więcej niż najlepsza reklama.

 

Drobne gesty

Przy kontakcie biznesowym warto pamiętać o partnerach biznesowych w czasie świąt czy w dniu urodzin. Wystarczy prosty telefon, wysłanie kartki czy drobnego upominku. Ważnym wydarzeniem dla naszych partnerów biznesowych będą również sukcesy firmowe – jeśli nasz kontrahent otrzyma wyróżnienie, podpisze ważny kontrakt, warto mu wtedy pogratulować. Ponadto chcąc być blisko naszych partnerów biznesowych i budować z nimi pozytywne relacje, warto zapraszać ich na warsztaty czy wydarzenia firmowe jeśli to możliwe. To również pozwoli im poznać naszą firmę od środka, zobaczyć w jaki sposób pracujemy a co za tym idzie zbudować  obraz profesjonalistów.

 

Dzięki wielu rekomendacjom, zapewniamy stabilność firmy i otwierają nam się nowe możliwości, poznajemy ludzi, których do tej pory nie mieliśmy możliwości poznać, mogących mieć wpływ na rozwój firmy. Budowanie relacji w biznesie wymaga wkładu pracy i czasu oraz jest to długotrwały proces. Mimo wszystko, warto go wpleść w bieżące prowadzenie firmy bo jest opłacalny i przynosi długoterminowe korzyści.


New call-to-action

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj