Luma - stabilizacja w iPhonie

Szukając w sieci aplikacji do iPhone’a, która umożliwiłaby likwidację wszelkiego rodzaju drgań podczas kręcenia video natrafiłem na Lume. Aplikacja w dobrych warunkach oświetleniowych potrafi zdziałać cuda, w słabych nie jest już tak kolorowo ale i tak warto ją ściągnąć z App Store’a gdyż jest za darmo. Efekty są rewelacyjne. Proponuję zapoznać się z krótkim filmem ukazującym możliwości tej aplikacji: Luma

zdjęcie copy

W co zapakować iPhona?


iPhone jako telefon z funkcją aparatu foto fascynuje pewnie każdego, kto go posiada. By jednak jeszcze bardziej upodobnić go do realnego aparatu fotograficznego można “ubrać” iPhone’a w przeróżne obudowy lub dodatki zwiększające możliwości soczewek. Oto kilka propozycji na nowy rok:

1. Hipstamatic: firma, kóra wydała świetną aplikacje o tej samej nazwie przygotowała również obudowę. Posiada ona adapter do statywu oraz pasek umożliwiający noszenie aparatu na ręce.

images

2. Leica: do wyboru do koloru, obudowy spod znaku czerwonej kropki są bardzo estetyczne i sprawiają wrażenie na każdym, kto się z nimi zetknie.

download images (5)leica-camera-iphone-back-case-480x241
DIM582
3. Fuji także ma swoją obudowę i przyznam, że bardzo mi się podoba.

IMG_3712

4. The iPhone Lens Dial - czyli trzy soczewki w jednym opakowaniu, wygląda kosmicznie a jak działa? Bardzo prosto, wystarczy wybrać interesującą nas soczewkę i przesunąć ją jak w starych aparatach telefonicznych wybierało się numer….

iphone-tri-lens-pro-9d45_600.0000001321838012 iphone-lens-dial-5f5d_600.0000001321848477

5. Na koniec perełka, firma ADR stworzyła koncept iPhone’a 5 a z obudową poszła znacznie dalej niż zwykli producenci tych rzeczy. Zamieniła iPhone’a w aparat przypominający ten tradycyjny, dodała “ficzerki” i oto rezultat: iCam

iCam-iPhone-Case-3

Camera+ moja ulubiona aplikacja na iPhone'a

Wśród kilkudziesięciu jeśli nie setek :) aplikacji foto na iPhone’a jest kilka, które warto zainstalować. Camera+, ProCamera czy Leme Cam dają niesamowitą frajdę z robienia zdjęć nawet najbardziej pospolitym przedmiotom. Dzięki wbudowanym w oprogramowanie filtrom, mało interesujące zdjęcie po obróbce staje się tajemnicze lub co najmniej ciekawe a na pewno nietuzinkowe. Warto choćby dla zabawy skorzystać z tych aplikacji lub wybrać tą, która najbardziej Wam odpowiada. Mną zawładnęła Camera+ i ProCamera, obie aplikacje są bardzo podobne jeśli idzie o rozwiązania, efekty uzyskane dzięki nim są fenomenalne. Nikt Wam nie da wiary, że zdjęcia wykonane za ich pomocą są zrobione telefonem …. Poniżej Camera+ i efekty jej działania.

zdjęcie zdjęcie

zdjęcie zdjęcie

zdjęcie zdjęcie

Więcej fotek zrobionych w dużej mierze przy użyciu tej aplikacji znajdziecie tutaj…

Steadicam Smoothee dla iPhone'a

Już jakiś czas temu Tiffen wypuścił na rynek specjalnie zaprojektowany statyw dla nagrywających filmy za pomocą iPhone’a - Steadicam Smoothee. Dzięki temu urządzeniu właściciele 3Gs, 4 i 4s mogą bez obaw nagrywać z ręki video bez jakichkolwiek drgań.
Porównanie nagrań bezpośrednio z ręki i z użyciem Smoothee znajdziecie tutaj…. Efekt jest fantastyczny.

Pasted Graphic 3

Porównanie Sony NEX-7 vs Leica M9

Nie sądziłem by kiedykolwiek doszło do tego by porównywać aparat Sony do aparatu Leica, a jednak. Serwis Luminous-Landscape dokonal tego bardzo dokładnie porównując rozdzielczości obu aparatów. Przez długi okres czasu M9 uchodził za aparat, który generował wysokiej jakości fotografie. Czy NEX-7 dorówna Leice…sprawdzcie…NEX-7 vs Leica M9

Coś dla fanów iPhona

Olloclip

Dzięki temu maleństwu można zdziałać cuda:). Prosta i szybka instalacja na iPhonie.

Pasted Graphic 1

więcej na stronie….olloclip

How the iPhone changed my photography

Bardzo ciekawy artykuł dotyczący wpływu iPhona na robienie zdjęć. Coraz częściej telefon staje się bardzo użytecznym i szybkim narzędziem fotografa. Oczywiście telefon nie jest podstawowym aparatem :) staje sie towarzyszem do kieszeni,

więcej
How the iPhone…
zdjęcie