Cymera

Cymera to jedna z ciekawszych propozycji aplikacji foto na platformę Android i iOS. Oferuje szereg ciekawych rozwiązań, które z powodzeniem zastąpią 3-4 aplikacji służących wielu celom. Za jej pomocą można nie tylko robić zdjęcia wykorzystując do tego dość spory wybór soczewek i trybów fotografowania ale i dodawać w postprodukcji ciekawe filtry oraz tworzyć kolaże.

Screenshot_2013-06-30-17-28-41 Screenshot_2013-06-30-17-29-17

Owszem, jeśli coś służy do wszystkiego służy do niczego…w tym wypadku jest nieco inaczej. Nie każdy użytkownik oczekuje od aplikacji super jakości czy też rozwiązań skupionych wyłącznie na zrobieniu zdjęcia, potem przerobienia go w różnych innych aplikacjach…które dla większości użytkowników są kompletnie nieznane. Łatwiej wykorzystać jest do tego rozwiązanie typu All-in-One jakim jest Cymera. Jest to narzędzie proste w użyciu, nieskomplikowane i szybkie w działaniu. Efekty zadowolą prawie każdego.

Screenshot_2013-06-30-17-27-58 Screenshot_2013-06-30-17-34-30

Do dyspozycji mamy szybki dostęp do funkcji aparatu i galerii, możemy przy tym skorzystać z blisko 20 filtrów oraz ponad 800 opcji dekoracji.

Screenshot_2013-06-30-17-33-37 Screenshot_2013-06-30-17-34-10

Aplikacja szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią “przyozdabiać” swoje zdjęcia najróżniejszymi efektami. Wspomniane dekoracje obejmują takie efekty jak naklejki, tryb komiks, maski, ramki, zabawa w zmianę twarzy, budowanie kolaży, dodawanie linii, wzorów i kształtów. Dużo zabawy i fajnych efektów - warto spróbować, tym bardziej
że aplikacja jest darmowa.
wiecej….

Popsicolor

To zdumiewiające, że dopiero nie tak dawno odkryłem tą aplikację :) …. Popsicolor to obecnie moje ulubione narzędzie do obróbki zdjęć na iPadzie. Sami przekonajcie się jakie ma możliwości ta aplikacja i jakie daje efekty. Oczywiście, nie każde zdjęcie nadaje się do obrabiania w Popsicolor ale warto poeksperymentować. Wyniki zabawy z filtrami mogą być ekscytujące i zaskoczą nie jedną osobę.

zdjęcie

Zdjęcie importujemy tradycyjnie z galerii lub bezpośrednio z aparatu, następnie w bardzo intuicyjny sposób wprowadzamy totalny zamęt. Zabawa jest przednia.

pop2

Mieszamy kolory, dodajemy kontury lub ujmujemy kreski, pozbawiamy granic lub rzucamy jedynie plamy ….nasze zdjęcia nabierają zupełnie innego wymiaru.

pop3

Na koniec warto pokazać efekty naszej kreatywności innym:)

pop4

więcej

Fotor prosta aplikacja fotograficzna

Fotor to prosta ale bardzo użyteczna aplikacja fotograficzna stworzona na platformę Windows Phone. Często szukamy bardzo rozbudowanych i skomplikowanych narzędzi, które wyglądają bardzo profesjonalnie ale wykorzystujemy je w zaledwie kilku procentach. Może lepiej znaleźć taką, która nie jest tak rozbudowana ale spełnia nasze oczekiwania? Korzystając z bardzo wielu aplikacji fotograficznych obecnie wybieram jedną (najczęściej jest to Camera+), przy czym wykorzystuję w niej 2-3 ulubione filtry. Posiadając jednak kilka ciekawych aplikacji a w nich ulubione filtry możemy obrabiać swoje fotografie osiągając często bardzo ciekawe efekty. Fotor to aplikacja wygodna w użytkowaniu i stabilna, na starcie mamy wybór: zrób zdjęcie lub edytuj istniejące z galerii.

wp_ss_20130420_0001 wp_ss_20130420_0002

Dysponujemy całkiem pokaźnym arsenałem narzędzi do szybkiej obróbki naszego zdjęcia. Dla osób pragnących szybko uzyskać efekt poprawy właśnie zrobionego zdjęcia istnieje przycisk 1-Tap Enhance. Sprawia, że zdjęcie wygląda ładniej :), może właściwsze słowo lepiej….poprawia tak na szybko automatycznie nasycenie, balans bieli oraz kontrast. Zdjęcie możemy także przyciąć lub wykorzystać do tego gotowe formatki. To co jest sercem aplikacji to 3 grupy filtrów: Classic, Lomo oraz B&W. Każda sekcja ma ich kilkanaście, gdzie niezależnie od automatycznych ustawień mamy także możliwość ingerencji i manualnej zmiany ustawień. Mimo, że wiele aplikacji ma podobne rozwiązania podoba mi się jej prostota i szybkość działania, aplikacja jest tym do czego została stworzona.

wp_ss_20130420_0003 wp_ss_20130420_0004

ProShot

Jakiś czas temu odkryłem całkiem ciekawą apkę dla telefonów opartych o system Windows Phone - aplikację ProShot. Oprogramowanie jest bardzo ładnie zaprojektowane graficznie, dostęp do rozbudowanych funkcji foto jest intuicyjny i dość łatwy. ProShot działa szybko i skutecznie - służy jedynie robieniu zdjęć. W odróżnieniu od wielu aplikacji stworzonych dla np. iPhone’a pozbawiony jest wszelkiego rodzaju filtrów. Wyłącznie pstryk i wychodzi fotka….

wp_ss_20130327_0016

Do dyspozycji mamy 2 tryby ustawień, które możemy zaprogramować pod własne wymagania i upodobania oraz 3 programowe: tryb auto, P oraz Manualny.

wp_ss_20130327_0014

ProShot ma wystarczająco dużo ustawień by nasze potrzeby w zakresie kontroli nad procesem powstawania zdjęcia zaspokoić w 100%.

wp_ss_20130327_0015

Ilość oprogramowania Foto na platformę Windows Phone jest mocno ograniczona, trudno znaleźć aplikacje odpowiedniki Camera+ czy ProCamera (iPhone). Powstaje ich coraz więcej stale jednak brakuje tych najlepszych. ProShot jest przykładem świetnej aplikacji, stale rozwijanej i aktualizowanej. Warto ją posiadać i z niej korzystać.


Diptic za darmo

Diptic to prosta aplikacja, z której pomocą można tworzyć proste kolaże dodając do nich efekty artystyczne. Swoim dziełem można szybko podzielić się z przyjaciółmi publikując je na FB, Twitterze czy Flickerze. Programik zawiera 14 filtrów i 52 wbudowane layouty.

Screeny Shot 16 lip 2012 00.14.10

Oprogramowanie jest dostępne za darmo w App Store:
Diptic

Snapseed za free do 7 czerwca

Gorąco zachęcam do ściągnięcia bardzo dobrego oprogramowania do obróbki fotek zarówno na iPada jak i iPhone’a - Nik Software - Snapseed. Warto tym bardziej, że soft jest do zassania za free do 7 czerwca…

iSupr8 za free ale z limitem czasowym

Ciekawa aplikacja ale tym razem dla miłośników kręcenia filmów iPhonem. iSupr8 daje dużo radości z zabawy aparatem a efekty są więcej niż miłe. Aplikacja jest obecnie dostępna za darmo w App Store. Limit czasowy jest niestety ograniczony.

isupr2 isupr1

Więcej na temat iSupr8 pod adresem: www.isupr8.com

Instant - Polaroid style

Być może troszkę późno ale odkryłem fascynującą aplikację, której zmyślnym zadaniem jest modyfikacja fotek na polaroidowe. Operacja przebiega szybko i w sposób bardzo prosty. Zdjęcie można przeciągnąć na apkę lub umieścić z poziomu samej aplikacji klikając w nią. Efekty są bardzo interesujące, można je zmieniać i ustawiać według własnego uznania. Polaroid nadal inspiruje :)

Screeny Shot 12 mar 2012 20.48.23

Poniżej efekty:

Krakow1_instant

Kazimierz_instant

SR_instantScratchCam

Zachęcam do wykorzystania bardzo ciekawej aplikacji o nazwie ScratchCam. Fotografie możemy poddać bardzo interesującej obróbce uzyskując ciekawe efekty. Aplikacja pozwala na ponad 1000 kombinacji, zatem wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności.

zdjęcie_ab zdjęcie_abc

zdjęcie_abxd zdjęcie_abcd

Więcej informacji na stronie:
ScratchCam

Absolute Vintage

Ta aplikacja choć na rynku jest już obecna od jakiegoś czasu wzbudza nadal wiele uśmiechu szczególnie wśród osób, które poddane zostały śmiałej przeróbce. Prostota to główna cecha tego produktu, łatwo i sprawnie można dokonać zmian przenosząc współczesny portret w “zamierzchłe” czasy starej fotografii.

zdjęcie78 zdjęcie2

zdjęcie3 zdjęcie10

Aplikacja korzysta ze zdjęć, które wcześniej wykonaliśmy lub możemy “strzelić” fotkę z poziomu programu. Potem pozostaje nam jedynie tylko wpasować twarz w wybrany przez nas szablon, dostosować jasność i kontrast…. Portret z dawnych lat gotowy:)

zdjęcie6 zdjęcie7

Więcej informacji: Absolute Vintage

Snapseed - dla Mac OS

Świetne oprogramowanie Nik Software dostępne od jakiegoś czasu na iPada i iPhone’a jest już do kupienia w Mac App Store dla Mac OS. Snapseed to bardzo ładna a zarazem prosta aplikacja, która szybko pozwala przekształcić zdjęcia w intrygujące i pełne czaru fotografie. Wszystko to dzięki kilku bardzo fajnym efektom wbudowanym w oprogramowanie. Oczywiście można powiedzieć, że te same efekty osiągnę za pomocą bardziej zaawansowanego oprogramowania, to prawda. Jednak Snapseed daje dużo radości z szybkości, prostoty i efektów naszych poczynań. W tym programie nie musimy z niczym się mierzyć ani uczyć aby dojść do oczekiwanych efektów, szybko i bez komplikacji uczynimy z naszych fotek ciekawe obrazy. W końowym efekcie warunkiem jest jak zwykle oko fotografa ale szybkość z jaką “tuningujemy” nasze zdjęcia jest pociągająca. To jedna z nielicznych aplikacji foto, które w swojej idei działania wychodzi z założeń aplikacji projektowanych na potrzeby użytkowników iPhone’a. Prosta i ładna, skuteczna i nieskomplikowana, używa się jej z czystej przyjemności.

snapseed

Poniżej zrzuty z ekranu z wersji na iPada.

zdjęcie 22.01.40

majka

Wersje na iPad’a i Mac OS nie różnią się zbytnio, te same funkcje oraz możliwości jedynie cena :(, cena je wyróżnia i to niestety na niekorzyść wersji na Mac OS. 16 euro za wersje na tą ostatnią w stosunku do blisko 2 euro na iPada za te same “ficzerki” to stanowczo za dużo.Luma - stabilizacja w iPhonie

Szukając w sieci aplikacji do iPhone’a, która umożliwiłaby likwidację wszelkiego rodzaju drgań podczas kręcenia video natrafiłem na Lume. Aplikacja w dobrych warunkach oświetleniowych potrafi zdziałać cuda, w słabych nie jest już tak kolorowo ale i tak warto ją ściągnąć z App Store’a gdyż jest za darmo. Efekty są rewelacyjne. Proponuję zapoznać się z krótkim filmem ukazującym możliwości tej aplikacji: Luma

zdjęcie copy

Camera+ moja ulubiona aplikacja na iPhone'a

Wśród kilkudziesięciu jeśli nie setek :) aplikacji foto na iPhone’a jest kilka, które warto zainstalować. Camera+, ProCamera czy Leme Cam dają niesamowitą frajdę z robienia zdjęć nawet najbardziej pospolitym przedmiotom. Dzięki wbudowanym w oprogramowanie filtrom, mało interesujące zdjęcie po obróbce staje się tajemnicze lub co najmniej ciekawe a na pewno nietuzinkowe. Warto choćby dla zabawy skorzystać z tych aplikacji lub wybrać tą, która najbardziej Wam odpowiada. Mną zawładnęła Camera+ i ProCamera, obie aplikacje są bardzo podobne jeśli idzie o rozwiązania, efekty uzyskane dzięki nim są fenomenalne. Nikt Wam nie da wiary, że zdjęcia wykonane za ich pomocą są zrobione telefonem …. Poniżej Camera+ i efekty jej działania.

zdjęcie zdjęcie

zdjęcie zdjęcie

zdjęcie zdjęcie

Więcej fotek zrobionych w dużej mierze przy użyciu tej aplikacji znajdziecie tutaj…