Fotor edytor i collage maker

Nie tak dawno opisałem bardzo prostą ale atrakcyjną aplikację Fotor na Windows Mobile. Jakiś czas temu pojawił się odpowiednik tej aplikacji na platformę Mac OS. Fotor to prosty fotoedytor, o którym może innym razem napiszę więcej… w skład zestawu wchodzi bowiem narzędzie do tworzenia prostych kolaży. Warte sprawdzenia.

Screeny Shot 23 maj 2013 23.05.11

Kolaże tworzy się bajecznie prosto, wystarczy w pierwszym kroku wybrać fotografie z których ma powstać nasze dzieło a następnie format. Do dyspozycji mamy szereg gotowych rozwiązań. Każde ze zdjęć można łatwo edytować już w okienku, przenosić z jednego do drugiego bez konieczności usuwania fotografii i robienia dla niej miejsca. Program jednak nie zapamiętuje naszych ustawień gdy zmienimy format…nasze zmiany dokonane w oknie znikną i wrócą do stanu wyjściowego. Ramki także możemy dowolnie kształtować tak by nasz końcowy wynik był zadawalający.

cyt_Collage_s

Program polecam, do zabawy i szybkiego fotokolażu świetnie się nadaje. Prosty, łatwy w obsłudze i bardzo intuicyjny. Każdy powinien sobie z nim dać radę.