Think Tank torby z serii Retrospective i Mirrorless Mover

Think Tank wprowadził na rynek kolejne świetnie wykonane torby fotograficzne: Mirrorless Mover oraz Retrospective. Producent znany jest z doskonałego wykończenia oraz przemyślanych pod kątem fotografii rozwiązań. Torby kompletnie nie rzucają się w oczy tzn nie jako torby na aparat fotograficzny. Sam mam podobną i mogę ją określić jako znakomitego kompana na wszelkie wyprawy na miasto. Pomieści nie tylko aparat ale i drobiazgi poupychane w przemyślnych kieszonkach i zakładkach. Do mojej torby wchodzi lustrzanka z obiektywem 50 mm plus dodatki lub Olympus OMD EM5 z trzema obiektywami. Torby są nie do zdarcia, wygodne, pakowne i bezpieczne dla sprzętu. Jedyną wadą jest cena …ale jeśli komuś zależy na jakości i długim korzystaniu z torby fotograficznej warto taki wydatek przemyśleć.
Mirrorless_Mover_25i_lowresRetrospective_Leather_lowres

więcej na: Think Tank

Sonia Szóstak i jej akty

Sonia Szóstak to młoda fotografka ale jakże uzdolniona...jej zdjęcia przedstawiające nagie postaci zagubione na leśnych duktach, żwirowych drużkach robią niesamowite wrażenia. warto je obejrzeć. Podobnie portrety, przyciągają uwagę swoja prostotą - pozostawiają pewien niedosyt, stan kiedy chce się dalej je oglądać a tu już koniec...
szostka
www.soniaszostak.com
więcej inspirujących stron o fotografii znajdziecie: inspiration

Minimalizm

Minimalizm w fotografii zawsze mnie inspirował i pociągał. Detale, proste i naturalne układy - moim zdaniem - oddają to czego fotograf doświadczał podczas robienia zdjęcia. Artyści chętnie nawiązują do architektury, w wielu przypadkach widoczna jest fascynacja industrializmem. Minimalizm cechuje się prostotą i precyzją wykonania. Zapoczątkowany został w USA i dał początek konceptualizmowi. W fotografii to jeden z ciekawszych nurtów, objawia się prostym podziałem kadru, oszczędnym zastosowaniem koloru lub jego wykorzystaniem, podkreśleniem i czystą formą. W fotografiach tego typu widoczna jest harmonia, spokój i precyzja wykonania.
Poniżej zdjęcia wykonane przez Toma Blachforda - seria minimal. Dla mnie doskonałe, forma, temat, wykonanie - polecam.
Minimal   Tom Blachford Photographer Melbourne
Tu przykład fotografii, które bardzo dobrze oddają słowo Minimalizm:
minimal
minimal3
minimal4

więcej zdjęć:
Tom Blachford

Fotoblogi

W sieci można znaleźć wiele ciekawych fotoblogów, które istnieją dzięki tworzącym je ludziom. Ich zaletą jest możliwość obejrzenia rzeczy, sytuacji bądź ludzi oczami ich twórców. Często charakteryzuje je zupełnie inne spojrzenie, inne relacje z fotografowanym obiektem, nietypowy lub nieoklepany sposób przedstawienia modelu lub otaczającej fotografa rzeczywistości.
Wśród tych wielu znalazłem ciekawy blog Fostera Huntingtona “A Restless Transplant”, który powstał na bazie jego podróży: autor rzucił prace w Nowym Jorku, kupił starego VW i ruszył przed siebie.
Restless transplant
Innym równie zajmującym fotoblogiem jest stworzony przez Jeffa Lukera obraz przygód jego przyjaciół. Fotografie kultywują młodość i radość życia. Jeff pochodzi z Massachustetts, obecnie mieszka w Portland w Oregonie.
Youth
więcej...

Fotor edytor i collage maker

Nie tak dawno opisałem bardzo prostą ale atrakcyjną aplikację Fotor na Windows Mobile. Jakiś czas temu pojawił się odpowiednik tej aplikacji na platformę Mac OS. Fotor to prosty fotoedytor, o którym może innym razem napiszę więcej… w skład zestawu wchodzi bowiem narzędzie do tworzenia prostych kolaży. Warte sprawdzenia.

Screeny Shot 23 maj 2013 23.05.11

Kolaże tworzy się bajecznie prosto, wystarczy w pierwszym kroku wybrać fotografie z których ma powstać nasze dzieło a następnie format. Do dyspozycji mamy szereg gotowych rozwiązań. Każde ze zdjęć można łatwo edytować już w okienku, przenosić z jednego do drugiego bez konieczności usuwania fotografii i robienia dla niej miejsca. Program jednak nie zapamiętuje naszych ustawień gdy zmienimy format…nasze zmiany dokonane w oknie znikną i wrócą do stanu wyjściowego. Ramki także możemy dowolnie kształtować tak by nasz końcowy wynik był zadawalający.

cyt_Collage_s

Program polecam, do zabawy i szybkiego fotokolażu świetnie się nadaje. Prosty, łatwy w obsłudze i bardzo intuicyjny. Każdy powinien sobie z nim dać radę.

Diptic za darmo

Diptic to prosta aplikacja, z której pomocą można tworzyć proste kolaże dodając do nich efekty artystyczne. Swoim dziełem można szybko podzielić się z przyjaciółmi publikując je na FB, Twitterze czy Flickerze. Programik zawiera 14 filtrów i 52 wbudowane layouty.

Screeny Shot 16 lip 2012 00.14.10

Oprogramowanie jest dostępne za darmo w App Store:
Diptic