Suunto Traverse Alpha Stealth

Konstrukcja Suunto Traverse Alpha łączy wytrzymałą obudowę z pełną gamą funkcji outdoorowych. Dzięki możliwości monitorowania trasy za pomocą nawigacji GPS/GLONASS jest niezawodnym przewodnikiem w dzikich terenach. Wyposażono go w funkcje bardzo przydatne podczas wędkowania i polowania, takie jak kalendarz faz księżycowych, wykrywanie strzału, alarm wschodu słońca, trend pogody i czerwone podświetlenie, bardzo praktyczne w nocy. Możesz zaplanować trasę i prowadzić dziennik wypraw wędkarskich i myśliwskich, korzystając z serwisu Movescount.com.

P9100948

Kalendarz faz księżyca, określony na podstawie lokalizacji, w powiązaniu z godzinami wschodu i zachodu księżyca, pozwala określić najlepsze pory połowu, natomiast wykres ciśnienia barometrycznego umożliwia precyzyjne śledzenie zmian pogody.
P9100972 P9100973

Funkcja automatycznego wykrywania strzału umożliwia monitorowanie liczby strzałów oraz ich lokalizacji. Podczas wyszukiwania dogodnego miejsca można skorzystać z punktów POI stworzonych na potrzeby łowienia ryb oraz polowania, które umożliwiają oznaczanie ścieżek i ważnych lokalizacji. Alerty wschodu i zachodu słońca pomagają w planowaniu dnia, natomiast funkcja czerwonego podświetlania nie przeszkadza w korzystaniu z noktowizora. Uwaga: to nie jest zegarek dla myśliwych tzn. może być przez nich używany ale służy przede wszystkim przygodzie.
P9100931

Model Traverse został zaprojektowany do użytku outdoorowego, jednak dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi oraz wszechstronnym funkcjom sprawdza się również podczas codziennych przygód. Dokładny pomiar czasu na podstawie sygnału GPS oraz automatyczne ustawianie czasu letniego pomagają zachować punktualność bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. Można monitorować swoją dzienną aktywność, dzięki informacjom na temat ilości  wykonanych kroków i spalonych kalorii. Korzystając z możliwości przesyłania połączeń przychodzących, wiadomości tekstowych i powiadomień typu push ze smartfona do zegarka - jesteśmy na bieżąco informowani o wszelkich notyfikacjach. Działa to świetnie w połączeniu z wibracjami i sygnałem dźwiękowym. Dla mnie bomba. Wiem, że wszelkie smartwach'e posiadają takie funkcje ale Suunto stworzył mocno uniwersalny zegarek: łączy cechy zegarka wyprawowego, sportowego i smartwatch'a. Ustawienia zegarka można personalizować w serwisie Movescount lub za pośrednictwem aplikacji Movescount App na urządzenia iOS i Android. 

P9100975 P9100977

Doskonała rzecz - alarm pogodowy. Trend barometryczny pomaga w przewidywaniu zmian pogody, a alarmy burzowe ostrzegają o konieczności znalezienia schronienia. Godziny wschodu i zachodu słońca informują o długości dnia. Kiedy zaczyna robić się ciemno, podświetlenie ekranu zegarka w trybie jasnej latarki pomaga znaleźć potrzebne przedmioty lub sprawdzić mapę. 

P9100911

P9100939

Być może wynika to z konstrukcji ale praktycznie wszystkie Suunto mierzą temperature przez czujnik umieszczony blisko ciała właściciela zegarka. Zatem aby otrzymać prawidłowy pomiar temperatury zegarek musi być zdjęty z ręki. W przypadku nowych konstrukcji Suunto schowało antene GPS w obudowę zegarka, nie wystaje tak jak w przypadku np. Ambitów 1, 2 i 3. Nowy Ambit 3 Vertical podobnie jak Traverse ma wbudowaną antenę. Zegarki Suunto Traverse Alpha wyposażono w radełkowany bezel ze stali nierdzewnej, tekstylny pasek z hydrofobowego nylonu i odporne na zadrapania szafirowe szkło krystaliczne. Dzięki temu nadają się idealnie dla myśliwych, wędkarzy i turystów pieszych. Alarmy wibracyjne oraz możliwość ustawienia czerwonego podświetlenia, kompatybilnego z noktowizorami, pomogą pozostać niezauważonym.

P9100934

Traverse Alpha został przetestowany zgodnie z normami wojskowymi (MIL STD 810G). Przeszedł 19 testów*, w tym test wibracji, uderzenia, upadku, zamrożenia i rozmrożenia, deszczu, wilgotności, zanurzenia, piasku i pyłu. Przyznam, że Alpha jest ze mną za krótko bym ją przetestował w takich warunkach…mam jednak nadzieję, że wkrótce będę mógł to zrobić. Korzystam z Suunto od kilku lat, wcześniej był to Ambit, mogę zatem śmiało napisać, że oprócz walorów wizualnych - są piękne - zegarki są wytrzymałe i niezawodne.

P9100929