Na fali


yacht
speed
mamy

Uliczki

Kalabryjskie miasteczka...
Diamante:
Diamante
Scalea:
Scalea (11)
Scario:
Scario
Tropea:
Tropea (3)
więcej...

Lazur

Lazurowe wybrzeże południa Włoch zachwyca swoimi kolorami oraz krajobrazem. Całości dopełnia niesamowicie wkomponowana w skały architektura, która łączy ze sobą historię z teraźniejszością. Podróż rozpoczynamy w Kampanii w Sorrento skąd blisko do znanej i obleganej przez Włochów wyspy Capri.
Sorento_beach
Sorrento nie ma dostępu do naturalnej plaży więc zbudowało jej odpowiednik na pomostach.
Sorento_beach (1)
Sorento_beach (2)
Wybrzeże Amalfi to jedno z najpiękniejszych miejsc w Kampanii, które powinno się obowiązkowo odwiedzić. Warto poświęcić na to dość sporą część czasu by móc spokojnie wchłonąć zarówno klimat wybrzeża, miasteczek jak i kontemplować ich piękno.
Amalfi_coast
Amalfi_coast (1)
Amalfi_coast (2)
Kalabria: plaże Cirella i Diamante, może nie tak zdumiewające jak te w Kampanii ale licznie oblegane przez turystów, szczególnie w Tropei.
Cirella_beach (2)
Cirella_beach (3)
Diamante_beach
Diamante_beach (1)
Tropea_beach

Murales

Diamante to niewielka miejscowość w Kalabrii na południu Włoch. Zabudowa jest charakterystyczna dla południowej części tego kraju, wąskie uliczki i wybielone domy czynią miasteczko atrakcyjnym dla turystów. Diamante to nie tylko ciekawe miejsce pod względem architektury ale także kurort wypoczynkowy, wybrzeże Morza Tyrreńskiego to piaszczyste i żwirowe plaże rozciągnięte na długości kilkunastu kilometrów łączące kurorty Scalea, Cirella i Cucco Rivierę.
Screeny Shot 27 Aug 2014 23.50.22
Uwagę turystów zwracają nie tylko urokliwe wąskie uliczki ale przede wszystkim malowidła wykonane na fasadach budynków. Pomysł by tego typu malunki znalazły się w Diamante wpadł do głowy włoskiemu malarzowi Nani Razzetti w ramach projektu rewitalizacji centrum miasta. Nani zaprosił do udziału w projekcie 83 malarzy i już w 1981 roku rozpoczęto prace. Obok bardzo ciekawych i wykonanych z pietyzmem murali pojawiły się także malowidła szkarady. Niezależnie jednak od kunsztu artysty i wykonania warto przespacerować się uliczkami miasta by móc odkrywać zarówno te kiepskie jak i ciekawe malunki ścienne.
Diamante-Murales (8)
Diamante-Murales (7)
Diamante-Murales (6)
Diamante-Murales (5)
Diamante-Murales (3)
Diamante-Murales (2)