Deuter Speedlite 20

Deuter Speed lite 20 bardzo lekki, wielofunkcyjny plecak do różnych aktywności - wyprawy w góry, na narty czy do lasu. Plecak sprawdzi się w każdych warunkach pod warunkiem, że nasza wyprawa trwać będzie 1 dzień. 20 litrów to dużo i mało ale Deuter Speedlite jest na tyle pojemny, że mam wrażenie iż zapakujemy tam nieco więcej…a dokładając gumową linkę do pętli z przodu jestem tego pewny. Szkoda, że jej brak w zestawie. Sporo kieszonek, duża wewnętrzna komora i mniejsza, która może być wykorzystana na pojemnik do wody (camelbak 3L). W środku można znaleźć tradycyjną dla Deutera planszę ze wskazówkami, jak wzywać pomoc w górach z 2 podstawowymi znakami dla pilota śmigłowca ratowniczego. 
PA150019
Plecak jest świetnie zrobiony, dopiero jak weźmie się go w ręce można sprawdzić i doświadczyć jak zostały wykonane detale. Wszystko jest przemyślane i na swoim miejscu.
collage_sz2

Deuter Speed lite 20 to niezwykle uniwersalny plecak o ultralekkiej konstrukcji, która zapewnia doskonały komfort przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Jego precyzyjnie zaprojektowana konstrukcja została stworzony z myślą o osobach bardzo aktywnie spędzających czas. Stąd też jego sylwetka - zwężająca się ku dołowi - nie ogranicza swobody ruchów np. podczas biegu. Plecy tego modelu wraz z pasami nośnymi wypełniono oddychającą pianką 3D Air Mesh, która dzięki odpowiedniej strukturze doskonale odprowadza wilgoć. Oprócz tego w serii Speed Lite pasek biodrowy (zdejmowany) ma za zadanie przede wszystkim podtrzymywać plecak i eliminować jego wstrząsy na plecach, mniej zaś przenosić ciężar na biodra - stąd jego lekka konstrukcja.
collage_tyl
Dużym atutem są również szerokie troki przy zamkach. Umożliwiają one szybkie dostanie się do komory głównej plecaka. Dodatkowo funkcjonalność modelu podnoszą łatwo dostępne kieszenie pozwalające na funkcjonalną organizację przestrzeni. Plecak Speed lite 20 posiada także po dwa pasy kompresyjne z każdego boku - ich przepięcie na przód umożliwia troczenie nart lub trójnoga fotograficznego.
collage_main2

Przemyślanym przez producenta patentem jest system przesuwny, który w prosty sposób pozwala dostosować do sylwetki pas piersiowy. Działa to doskonale.
collage_reg

Cechy plecaka:

• System nośny: Deuter Lite System
• Kompatybilny z systemem H2O - max 3 litry
• Zdejmowany pas piersiowy
• Zdejmowany pasek biodrowy
• Odblaskowe logo
• Mała kieszonka na górze plecaka
• Dwie kieszenie boczne z siatki
• Po dwa pasy kompresyjne z każdego boku
• Możliwość troczenia nart
• Odblaskowy pasek na dole
• U-kształtna rama Delrin usztywniająca konstrukcję (demontowana)

Ciekawy jestem jednak jak zachowają się podczas deszczu zamki. Nie są dodatkowo zabezpieczone taśmą gumową. Sam materiał plecaka powinien sobie poradzić z deszczem (Deuter Ripstop 210/HexLite 210).

Ripstop 210 to materiał nylonowy z bardzo ciasnym, zwartym splotem o wytrzymałości nici 210 den. Deuter Deuter-Ripstop 210 to tkanina rozpoznawalna dzięki bardzo technicznej, błyszczącej powierzchni dodatkowo wzmocnionej włóknami typu RipStop. Jest niezwykle lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała, co czyni ją idealnym tworzywem do produkcji lekkich plecaków (obecnie znajduje zastosowanie przy wyrobie modeli z linii Alpine oraz Trekking). Materiał pokryto mikroporowatą powłoką PU najwyższej jakości.

HexLite 210: lekki materiał ze splotem typu RipStop o strukturze plastra miotu. Grubość nici wynosi 210 den. Materiał wykorzystywany przy produkcji modeli z linii ACT Trail, Bike oraz Alpine. Mocne włókna wzmacniające czynią HexLite 210 materiałem odpornym na ścieranie i uszkodzenia mimo niewielkiej wagi. Materiał pokryto od wewnątrz impregnacją PU.

collage_sz1

System nośny Deuter Lite System - zastosowano go tylko w małych i lekkich plecach, aby jak najbardziej je odciążyć. Jego bazę stanowi dobrze przylegający do pleców panel z oddychającą pianką 3D Air Mesh, której struktura pozwala odpowiednio cyrkulować powietrzu. Model testowany dodatkowo wyposażono w usztywniającą, U-kształtną ramę Delrin, którą w razie potrzeby można zdemontować, wówczas plecak można dosłownie zwinąć i zapakować do większej torby.
Podsumowując najważniejsze cechy plecaka:

• Gładko przylegający do pleców panel z oddychającej pianki 3D Air Mesh
• materiały Deuter Ripstop 210/ HexLite 210
• Demontowany pas biodrowy/system dopasowujących do potrzeb użytkownika pasków
• U-kształtna rama Delrin, usztywniająca konstrukcję. Można ją zdemontować - dla odciążenia plecaka lub na czas transportu by móc go bardziej skompresować
collage_woda

Wykorzystanie:

Screen Shot 2016-10-15 at 22.57.12