Baza wiedzy

Faktoring pełny – dlaczego warto go wybrać?

Główną korzyścią faktoringu pełnego jest przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez faktora. Dowiedz się więcej szczegółów o faktoringu pełnym w artykule.

10 sposobów na udane relacje biznesowe

Poznaj sposoby na udane relacje we współpracy biznesowej z partnerami.

Faktura uproszczona – czym jest?

Faktura uproszczona to jeden z kilku rodzajów faktur. Dowiedz się czym jest oraz z czego powinna się składać uproszczona faktura.

Skuteczny networking w budowaniu relacji biznesowych

Skuteczny networking pomaga w rozwoju biznesu. Sprawdzi się w codziennej pracy – w budowaniu relacji biznesowych czy pozyskiwaniu wiedzy i pracowników. Zapraszany do lektury artykułu o skutecznym networkingu.


Czym jest limit faktoringowy?

Czym jest limit faktoringowy – na jakiej podstawie przyznawana jest jego wysokość i jakie płyną z niego korzyści dla przedsiębiorcy?

Korzyści płynące z faktoringu

Faktoring staje się coraz popularniejszą formą wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw. Zobacz jakie są zalety korzystania z faktoringu.

Koszt faktoringu

Korzystanie z usługi faktoringu niesie ze sobą określone opłaty. Zobacz, z jakimi kosztami faktoringu musisz się liczyć podczas korzystania z usługi

Umowa faktoringu

Na czym polega umowa faktoringu? Jak jest zawierana oraz kogo dotyczy? Jakie są główne założenia umowy faktoringu?

Cesja wierzytelności – czym jest?

Umowa cesji wierzytelności jest kluczowym aspektem związanym z umową faktoringową. Jest to nic innego jak przeniesienie uprawnień do wierzytelności z wierzyciela na nabywcę.

Czym jest finansowanie zakupów?

Przedsiębiorca mający zatory płatnicze zwykle, w pierwszej kolejności powinien postarać się o fundusze dla firmy poprzez sfinansowanie swojego łańcucha dostaw ponieważ to podstawa do prowadzenia zdrowego biznesu. 

Rodzaje faktoringu

Faktoring jest usługą finansową, która rozwiązuje problem odroczonych terminów płatności oraz zachowania płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Polega on na wykupieniu przez instytucję finansową (faktora) wierzytelności, które mają odroczony termin płatności.

Długie terminy płatności faktury – jak sobie z nimi poradzić?

Długie terminy płatności faktury to bolączka dla przedsiębiorcy, ponieważ pieniądze za wykonane usługi lub sprzedaż towarów są zamrożone nawet na kilka miesięcy, a można by je przeznaczyć na spłatę zobowiązań, nowe inwestycje, czy po prostu wydać pensje pracownikom.

Księgowanie faktoringu. Jak księgować faktoring różnego typu?

Faktoring jest coraz popularniejszą metodą finansowania przedsiębiorstw, ponieważ pozwala on w szybki sposób pozyskać środki finansowe i zachować płynność.  Jak jednak księgować faktoring i jaki ma wpływ na strukturę kapitałów? W dużej mierze jest to uzależnione od jego rodzaju.

accounting blur business 1028726

Czym różni się faktoring pełny (bez regresu) od niepełnego (z regresem)?

Wybierając faktoring warto  zwrócić uwagę na to jakie przedsiębiorca ma możliwości wyboru. Bardzo ważne jest poznanie różnić pomiędzy faktoringiem z regresem (faktoring niepełny) oraz bez regresu (faktoring pełny)

art cogs colorful 171198

Co to jest faktoring i na czym polega?

Faktoring jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw poszukujących szybkich źródeł finansowania – pieniądze za faktury Klient otrzymuje praktycznie od ręki, ponieważ Faktor płaci za fakturę w dniu, w którym jest przekazana przez Klienta.

NAPISZ DO NAS

Brakuje tematów, które Cię interesują? Napisz do nas – postaramy się to zmienić :)


*) Pole obowiązkowe