Mamy już 5 lat!

Dzisiaj Faktoria to coś znacznie więcej niż faktoring.

W związku z tym przyszedł też czas, by wyrazić to także wizualnie. Stąd nowy logotyp podkreślający precyzyjnie naszą tożsamość, czyli fakt, że Faktoria to połączenie elastycznego fintechu o silnych fundamentach bankowych z najlepszymi doświadczeniami faktoringu w tradycyjnej formule. Jesteśmy pierwszym fintechem bankowym z szeroką paletą rozwiązań przyspieszających, zabezpieczających i odraczających płatności dla polskich firm bez względu na ich rozmiar. Nowy logotyp to pierwszy element całościowej zmiany identyfikacji wizualnej Faktorii. Wkrótce zobaczycie tego efekt. Do zobaczenia!

PRAWIE 88 TYS.
FAKTUR

Zaufało nam już wielu polskich przedsiębiorców

DOŚWIADCZONA KADRA

Jesteśmy ekspertami w branży faktoringowej

BEZPIECZNY
BIZNES

Z nami zapewnisz swojej firmie płynność finansową

WNIOSEK
100% ONLINE

Umowę z nami zawrzesz bez wychodzenia z domu

Na czym polega faktoring?

Faktoring, czyli tzw. finansowanie faktur, polega na wcześniejszym opłacaniu przez nas wystawionych lub otrzymanych przez Ciebie faktur z odroczonym terminem płatności. Faktoring to prosty sposób na zachowanie płynności finansowej Twojej firmy.

Sprawdź dostępne opcje faktoringu:

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu?

ico cash

Zapewnisz sobie gotówkę i poduszkę finansową
Pieniądze wpłyną na Twoje konto błyskawicznie
i pozwolą Ci utrzymaćpłynność finansową oraz stabilność rozwoju swojej firmy.

ico scale dolar time

Poczujesz stabilność i spokój
Nie musisz czekać na płatności klientów
i martwić się skąd wziąć pieniądze na bieżące wydatki. Trzymasz w ryzach swoje finanse.

ico head bulb small

Otrzymasz profesjonalne doradztwo
Nasi eksperci przeanalizują sytuację Twojej firmy i dobiorą najlepsze rozwiązania finansowania dopasowane do Twoich potrzeb.

ico diplom

Masz gwarancję bezpieczeństwa jak w banku
Faktoria jest częścią grupy Nest Bank. Możesz mieć pewność, że nasze usługi są w pełni sprawdzone i godne zaufania.

ico-hands

Zyskasz rzetelny wizerunek i reputację
Zapłacisz na czas swoim kontrahentom
i pracownikom. Dzięki temu zyskasz reputację
i miano wiarygodnego przedsiębiorcy.

ico scale dolar time

Wydłużysz terminy płatności faktur
Zyskasz przewagę nad swoimi konkurentami przez bardziej elastyczne warunki handlowe
i dłuższe terminy płatności dla Twoich klientów.

mozna na nas polegac

Możecie na nas polegać

Codziennie zastanawiacie się, jak rozwinąć firmę i zdobyć nowych klientów. Każdy dzień stawia przed Wami nowe, często skomplikowane wyzwania. Wiemy, że jest ich wiele. Czasami zbyt wiele, by w pełni rozwinąć swój potencjał. Właśnie dlatego stworzyliśmy Faktorię. Zajmujemy się tworzeniem produktów wspierających Wasz biznes. Naszym podstawowym rozwiązaniem jest faktoring łączący ze sobą finansowanie i zabezpieczenie kredytu kupieckiego który dajecie swoim kontrahentom. Łączymy naszą wiedzę z zakresu bankowości z Waszymi potrzebami, tworząc unikalne rozwiązania finansowe. Wierzymy w Wasz sukces. Rozwijamy się razem z Wami i dla Was.

Paweł Tomala

Paweł Tomala, prezes Zarządu Faktoriipawel tomala podpis

Najczęściej zadawane pytania

Do podstawowych dokumentów, wymaganych do rozpoczęcia współpracy z Faktorią, należą wyciągi firmowe z ostatnich 6 miesięcy. Oznacza to, że przedsiębiorstwo musi działać na rynku od minimum pół roku. Zależy nam na jak najlepszym rozpoznaniu potrzeb finansowych w działalności gospodarczej, dlatego chcemy, abyś posiadał przynajmniej 6-miesięczne doświadczenie w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Pamiętaj, że ostatnia transakcja nie może być późniejsza niż sprzed 40 dni. Oprócz wyciągów należy przedstawić dane kontrahentów, których faktury mają być finansowane przez firmę faktoringową. Pozwoli to na ich dokładną weryfikację, która ograniczy ryzyko niewypłacalności dłużnika do minimum. Ważne, byś przygotował również numer rachunku bankowego firmy, będzie on potrzebny do przelewania należności z finansowanych faktur. Faktoring online w Faktorii nie wymaga od klientów poświęcania zbyt wiele czasu na formalności, wszystko możesz zrealizować za pośrednictwem naszej strony internetowej.
94,8% faktur wypłacamy tego samego dnia, w którym prześlesz je do Faktorii. Pieniądze na Twoim koncie firmowym mogą pojawić się nawet w ciągu 30 minut. Pamiętaj, że ostatecznie czas, w którym otrzymasz należności na konto, uzależniony jest od sesji bankowych. Ogólnie środki z finansowania faktur otrzymasz nie później niż w ciągu 2 dni roboczych. Kwota, jaka zostanie przelana na Twoje konto bankowe, pomniejszona jest o odsetki, związane z opłatą za usługę faktoringu online. W zależności od wyboru modelu faktoringu dla firm opłaty mogą się różnić, dlatego przed rozpoczęciem współpracy z Faktorią, sprawdź dokładnie, jakirodzaj finansowania możemy dla Ciebie przygotować. Nasi wyspecjalizowani doradcy dobierają wariant usługi najlepiej dopasowany do charakteru i potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Zależy nam, by faktoring dla firm w Faktorii był elastyczny, z możliwością skorzystania przez wiele działalności z różnych branż. Na szczęście wszystko możesz sprawdzić bez wychodzenia z domu, wysyłając wniosek online na naszej stronie internetowej.
W tym przypadku istotny jestrodzaj faktoringu, jaki działa w Twojej firmie. Jeśli zdecydowałeś się na finansowanie (faktoring) sprzedaży z przejęciem ryzyka przez faktora, po upływie terminu płatności rozpoczyna się tzw. okres opóźnienia. Trwa on od terminu płatności faktury do terminu jej spłaty lub terminu rozliczenia przejęcia ryzyka, tj. 240 dni od terminu płatności faktury. W tym czasie Faktoria podejmuje działania windykacyjne, by móc ściągnąć należności od kontrahenta. Jeśli nie uda się ściągnąć płatności, to po 240 dniach zamykamy transakcję, a Ty nie zwracasz nam wcześniej wypłaconej kwoty. Wybierając faktoring bez przejęcia Ryzyka, po upływie terminy płatności faktury wchodzisz w 30-dniowy okres tolerowanego opóźnienia, za który naliczana jest prowizja. Po upływie tego terminu jesteś zobowiązany do spłaty wypłaconego wcześniej finansowania. Możesz jednak przedłużyć okres tolerowanego opóźnienia o kolejne 30 dni lub złożyć wniosek o rozłożenie spłaty finansowania na raty.
Faktoring online oferuje usługę finansowania faktur z przejęciem ryzyka przez faktora. Podpisując umowę na tego rodzaju faktoring, pozbywasz się odpowiedzialności za ryzyko niewypłacalności kontrahenta. W sytuacji, gdy dłużnik nie spłaci swoich zobowiązań, nie musisz zwracać środków, które otrzymałeś od firmy faktoringowej celem finansowania faktury. To faktor podejmuje działania windykacyjne (na początku przypomnienie poprzez wysłanie wiadomości SMS), kontaktuje się z kontrahentem, przedstawiając mu różne warianty rozwiązania problemu. W takim przypadku dochodzi również do monitorowania dłużnika. Dlatego też początkowa weryfikacja kontrahentów przez Faktorię jest bardzo dokładna. Chcemy, by ryzyko niewypłacalności kontrahenta było jak najniższe, a wszystkie transakcje podejmowane z dłużnikiem należały do bezpiecznych.
Tak, kontrahent musi zostać powiadomiony o zmianie rachunku do zapłaty. Wiemy, że wielu klientów obawia się reakcji swoich odbiorców na pojawienie się trzeciej osoby w transakcjach finansowych, dlatego warto, abyś poinformował swojego klienta o cesji. Faktoria również zajmuje się powiadomieniem Twoich kontrahentów o cesji wierzytelności i zmianie rachunku do przelewu. Co więcej, gwarantujemy, że korzystanie z usług firmy faktoringowej stawia przedsiębiorcę w dobrym świetle, ponieważ przed podjęciem współpracy, weryfikację oprócz kontrahentów przechodzi rów-nież nasz klient. Dzięki temu firma zyskuje miano zaufanego dostawcy towarów lub usług, z którą nowi kontrahenci nie boją się podjąć współpracy. Dodatkowo poza powiadomieniem Twoich klien-tów o cesji wierzytelności, zmieniony numer konta widoczny jest na każdej wystawionej fakturze. Czasami dochodzi do pomyłek związanych z błędnym przelewem na konto dostawcy, jednak wtedy wystarczy, że przelejesz środki na specjalnie stworzone dla Twojej firmy konto w Faktorii.
Oczywiście. Faktoring online sprawia, że usługa jest bardzo elastyczna dlatego, jeśli zdecydujesz się w trakcie trwania umowy dodać kolejnych Klientów do finansowania, możesz to zrobić za pośrednictwem systemu lub kontaktu z naszym doradcą. Zależy nam, by nasi Klienci rozwijali swoje przedsiębiorstwa, dlatego wspieramy właścicieli firm w rozbudowywaniu relacji z odbiorcami. Pamiętaj jednak, że każdy dodany Klient przejdzie taką samą weryfikację sytuacji finansowej jak odbiorcy, których zgłosiłeś na samym początku. Zależy nam, by ryzyko niewypłacalności kontrahentów było jak najniższe, a operacje finansowe bezpieczne. Jeśli dodasz kolejnych Klientów do finansowania, musisz pamiętać, że może zmienić się kwota, jaką będziesz opłacał za usługi faktoringowe dla swojej firmy. Dokładną wycenę otrzymasz od naszych wykwalifikowanych doradców, którzy dostosują ofertę do Twojego przedsiębiorstwa. Najważniejsze - wszystko załatwisz online, oszczędzając przy tym swój cenny czas.
Tak, możesz, ale Twoi klienci muszą działać na terenie Unii Europejskiej (bez Grecji), Szwajcarii i/lub Norwegii. Wiemy, jak ważne jest dla wielu polskich przedsiębiorców działanie poza granicami naszego kraju. Niestety często podejmowane współprace na własną rękę mogą kończyć się brakiem zapłaty ze strony odbiorców. Warto wtedy skorzystać z faktoringu dla firm. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje transakcje zagraniczne będą bezpieczne, a Twoja firma w szybkim tempie pozyska wielu nowych kontrahentów, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Pamiętaj, że przed zgodą na finansowanie Twoich klientów, dokonamy ich dokładnej weryfikacji, by ryzyko niewypłacalności dłużników było jak najmniejsze.
Cesja wierzytelności wynikającej z faktur to przeniesienie uprawnień, które przysługują wierzycie-lowi na nabywcę. W przypadku faktoringu dla firm przedsiębiorca przenosi uprawnienia na faktora, który staje się nabywcą wierzytelności. Umowa cesji wierzytelności polega na tym, że dotychcza-sowy właściciel wierzytelności przestaje nim być i wszelkie uprawnienia i konsekwencje dotyczące wierzytelności spadają na nowego nabywcę. W przypadku faktoringu online duże znaczenie ma wybór konkretnej usługi w Faktorii, ponieważ każda z nich cechuje się innymi właściwościami, jeśli mowa o konsekwencjach związanych z wierzytelnością. Cesja wierzytelności w faktoringu jest podstawowym warunkiem, który skutkuje tym, że firma faktoringowa może sfinansować fakturę dla przedsiębiorcy w ramach zawartej umowy. Trzeba o niej powiadomić dłużnika – o cesji kontrahenta informuje przedsiębiorca. Co więcej, bardzo często cesja wierzytelności jest elementem dyscyplinującym kontrahenta - pod jej wpływem zazwyczaj zaczyna terminowo spłacać wszystkie swoje zobowiązania.
W Faktorii oferujemy nasze usługi dla przedsiębiorstw działających minimum od 6 miesięcy. Wiemy, jak ważne jest rozpoznanie potrzeb biznesowych w działalności gospodarczej, dlatego wymagamy półrocznego doświadczenia w prowadzeniu firmy. Z chęcią pomożemy w zachowaniu płynności finansowej każdej młodej firmy. Ponadto, faktoring dla firm nie jest wyłącznie usługą finansowania faktur. W Faktorii dokładnie sprawdzamy Twoich kontrahentów, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich transakcji i ograniczyć do minimum ryzyko niewypłacalności dłużnika. Pomagamy w prowadzeniu finansów firmy, wskazując drogę, która poprowadzi do licznych sukcesów i rozwoju marki. Zależy nam na elastyczności naszych usług, dlatego każdą usługę w Faktorii dopasowujemy do sytuacji finansowej klienta i profilu jego przedsiębiorstwa. Jeśli prowadzisz swoją firmę pół roku i zastanawiasz się nad dodatkową pomocą, związaną z faktoringiem online, zgłoś się do nas. Wystarczy, że wypełnisz wniosek online lub zamówisz kontakt z naszym doradcą.

Zaufali nam

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknijtutaj