Faktoring dla branży kreatywnej

Branża kreatywna jest jednym z najszybciej rosnących sektorów na świece, przynoszącym największą stopę zwrotu z udanych inwestycji. To właśnie w nim powstają oryginalne rozwiązania związane z technologiami komputerowymi, projektami filmowymi czy dizajnem. Jednak oprócz wielu zalet branży kreatywnej, są też minusy, dotyczące zazwyczaj finansów.

 faktoring w branży kreatywnej

 

→ Kreatywność wykorzystaj w pracy, finansowanie zostaw
nam. Skorzystaj z faktoringu w Faktorii.

 

Agencje reklamowe i digitalowe zmagają się bardzo często z problemem zatorów płatniczych. Ponoszą wysokie koszty projektowe – prowadzone kampanie to niejednokrotnie kilku bądź kilkunastomiesięczne realizacje. Często operują na wysokich budżetach mediowych oraz wymagają nawiązania współpracy z licznymi podmiotami zewnętrznymi (grafikami, developerami czy influencerami), którym należy wypłacić wynagrodzenia lub zaliczki.  Niestety firmy działające w tym sektorze zazwyczaj same otrzymują pieniądze bardzo późno, nawet do kilku tygodni po realizacji kampanii reklamowej czy wdrożeniu nowego serwisu. Warto wspomnieć, że w tym czasie cykl organizowania, opłacania kolejnych podwykonawców powtarza się przynajmniej kilka razy. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest skorzystanie z usług faktoringowych.

Kiedy mówimy o faktoringu?

Faktoring to usługa, w której faktor wykupuje faktury od klienta, będącego dostawcą towarów lub wykonawcą usług na rzecz swoich kontrahentów. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz cesji wierzytelności, dochodzi również do dokładnej weryfikacji wszystkich zgłoszonych do finansowania dłużników. Faktoring pomaga w zarządzaniu należnościami, co jest bardzo ważne, szczególnie w branży kreatywnej, gdzie przedsiębiorcy mogą skupić swoją uwagę wyłącznie na działaniach wymagających twórczego myślenia.

Faktoring a rozwój

W branży kreatywnej bardzo ważny jest ciągły rozwój. Co sezon spotykamy się z nowymi trendami, dlatego właściciele firm eventowych, marketingowych muszą stale się dokształcać, by móc spełniać często wysokie oczekiwania swoich klientów. Dzięki finansowaniu faktur w ten sam dzień w ramach faktoringu, przedsiębiorcy polepszają swoją płynność finansową. Otrzymane środki mogą przeznaczyć na szkolenia lub współpracę z nowym kontrahentem, co z kolei owocuje tym, że firma się rozwija.

Faktoring może również przyczynić się do zbudowania stałego, dobrze pracującego zespołu. Terminowe wypłacanie wynagrodzeń jest jednym z głównych czynników, które decydują o tym, czy dobry pracownik zostanie w firmie. Dzięki usługom faktoringowym pieniądze dla Twojego zespołu będą wypłacane zawsze o czasie.

Jak skorzystać z faktoringu w branży kreatywnej?

Aby podjąć współpracę z Faktorią, wystarczy wyplenić wniosek online na naszej stronie internetowej, w którym wskażesz dane firmy, dane kontrahentów oraz dodasz wyciągi i faktury. Po wysłaniu wniosku, trafia on do analizy, jednak czas oczekiwania na decyzję jest zdecydowanie krótszy, niż w przypadku kredytu dla firm. Decyzję można otrzymać nawet w ciągu 1 dnia! Po pozytywnej weryfikacji wysyłamy spersonalizowaną ofertę. Umowę w Faktorii możesz podpisać online, bez wychodzenia z domu. Cały procesu podjęcia współpracy z firmą faktoringową jest bardzo łatwy i nie wymaga przeznaczania zbyt wiele czasu na formalności.

New call-to-action

Chcesz porozmawiać?
Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń

+48 800 500 600
+48 22 130 2 130

Napisz

kontakt@faktoria.pl

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zamów kontakt
Nasza strona domyślnie wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić Wam jak najlepszą obsługę online. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies kliknij tutaj