Zostaw swoje dane - odzwonimy

Zostaw swoje dane - odzwonimy

Zwykle odpowiadamy w ciągu kilku minut.

Faktoring dla budownictwa

O branży budowlanej powszechnie mówi się, że jest niezwykle trudna pod wieloma względami. Jednym z czynników utrudniających prowadzenie tego rodzaju firmy jest finansowanie. Przedsiębiorcy muszą długo czekać na uregulowanie należności przez inwestorów, a przy tym powinni mieć środki na przeprowadzanie prac budowlanych. Na przelewy od deweloperów trzeba czekać nawet 120 dni. To bardzo długi okres, w którym firma musi działać. Co trzeba zrobić, by przedsiębiorstwo zajmujące się branżą budowlaną mogło dobrze prosperować, mimo długiego oczekiwania na przelewy? Faktoring to dobre wyjście z tej trudnej sytuacji.

→ Skontaktuj się z naszym ekspertem i dowiedz się, jak faktoring może zadbać o Twoją płynność finansową

Faktoring – co to takiego?

Faktoring to finansowanie obecnej działalności firmy. Przedsiębiorca wystawia kontrahentowi fakturę z odroczonym terminem płatności, następnie przekazuje ją faktorowi – dochodzi do cesji wierzytelności. Dzięki temu przedsiębiorca otrzymuje od razu należność ze sprzedanej faktury od faktora (około 80% jej wartości), przez co nie musi czekać nawet 3 miesięcy na spłatę zobowiązań przez kontrahenta. Właściciel firmy może dalej inwestować w nowe projekty, spłacać własne rachunki w terminie czy wypłacać swoim pracowników wypłaty bez opóźnień. Trzeba jednak pamiętać, że faktoring dotyczy wyłącznie nieprzeterminowanych faktur. Ponadto, firma faktoringowa decyduje po wnikliwej weryfikacji kontrahentów czy będzie ich finansować. Może się zdarzyć, że sytuacja materialna Twoich klientów będzie trudna, przez co faktor odrzuci wniosek o opłacanie wystawionych im faktur.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się usługi faktoringowe, musi przeanalizować, który model faktoringu będzie najlepiej pasował do firmy. W Faktorii oferujemy faktoring pełny (bez regresu) oraz faktoring niepełny (z regresem). Faktoring pełny to usługa, w której faktor całkowicie przejmuje ryzyko niewypłacalności kontrahenta. To dobre wyjście dla wszystkich działalności, nieznających zbyt dobrze swoich klientów. Faktoring niepełny opiera się na przejęciu ryzyka niewypłacalności dłużnika przez przedsiębiorcę. Ważne jest, że w faktorii przy wyborze faktoringu z regresem, w sytuacji gdy dojdzie do braku zapłaty ze strony kontrahenta, faktor pomaga w odzyskaniu należności. Przedsiębiorca nie zostaje z problemem sam, lecz otrzymuje fachową pomoc od specjalistów pracujących na rzecz faktora. Wybór faktoringu dostosowujemy do sytuacji i branży przedsiębiorcy tak, by jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwości naszych usług.

Branża budowlana ze wsparciem faktoringu

Przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą w branży budowlanej, rekomenduje się zaplanowanie skorzystania z usług faktoringowych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, na potrzeby wystawianych w przyszłości faktur.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu, wypełnij wniosek online, a my prześlemy ofertę naszych usług, dostosowanych do Twojego przedsiębiorstwa.

Chcesz z nami porozmawiać?

Chcesz z nami porozmawiać?

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

+48 800 500 600
+48 22 130 21 30

Infolinia czynna: poniedziałek - piątek,  9:00 - 17:00

Wolisz kontakt mailowy?

Wolisz kontakt mailowy?

Napisz do nas, czekamy na wiadomość od Ciebie!

kontakt@faktoria.pl

Możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz.